Nástěnka PVC poradny

26.4.2017 21:13

Holí se i zadek a co chloupky v zadku? Díky za odpověď

Odpověď:

Ahoj,

ptáš se na depilaci chloupků na zadku a mezi půlkama. Ano některé holky, ale i kluci si holí celej zadek a i mezi půlkama. Prostě každej má jiný vkus a každý má jiné chloupky.

Nepíšeš, jestli i ty o tom uvažuješ.

Každopádně je holení těchto partií docela náročné. První bych asi zvážila zda mi to za tu námahu a občasné nepohodlí stojí.

Oblast mezi půlkama je totiž docela citlivá a dobře prokrvená, takže říznutí žiletkou může být dost bolestivé a hlavně otevřená rána u řitního otvoru může být náchylnější ke vzniku infekcí. Další nevýhodou je dorůstání chloupků po depilaci – pro někoho to může být nepohodlné a svědivé (no a škrábat se kvůli tomu furt v zadku není asi výhra).

Samozřejmě, že někdo to může mít tak, že na zadku, ani mezi půlkama chloupky nestrpí. V tom případě bych doporučila jiné způsoby než žiletku. Existují vosky a depilační krémy, u kterých nehrozí zranění jako žiletkou. Ale i tak to nebude bez bolesti.

Pokud tedy uvažuješ o holení na těchto místech radši to dobře promysli, jestli ti to za to stojí. Nevím jestli jsem ti odpověděla, tak jak si očekávala. Klidně ještě napiš, kdyby tě k tomu něco napadlo. Nebo se o tom můžeš osobně pobavit s pracovnicema na klubu. Zajímá nás, kdyby tě něco trápilo.

Tak hodně zdaru a hlavně bez úrazu (intimních partií)

pvc (pvc klub)
22.2.2017 20:55

Dá se šukat, když mně nejde vyslíknout žalud?

Odpověď:

Ahoj,

píšeš, že ti nejde přetáhnout předkožka přes žalud a jestli i tak můžeš sexovat. To že nejde „vyslíct“ předkožka se stává, dokonce i u kluků v pubertě, takže nejseš jedinej.

Pokud ti to nijak nevadí, nemáš žádné záněty na penisu (=nebolí tě) a můžeš bez bolesti čůrat i souložit je to ok. Ano dá se šukat i pokud předkožka nejde přetáhnout.

Měl bys, ale sledovat zda tě to při tom nebolí. Pokud ano, musel bys začat řešit co s předkožkou.

Takže pokud máš bolesti nemusíš hned chvátat za doktorem. Můžeš si zkusit nejdřív pomoc sám. Předkožku jde trénovat – měl bys ji pravidelně mazat krémy (např. dětské krémy, krémy s panthenolem). Jdou sehnat v každé drogerii nebo lékárně a nejsou moc drahé.

Nakrémuj vždy předkožku, nech krém zaschnout a potom zkus pomalu přetahovat – nesmí to nikdy bolet!!! Takže přetahuj, až tě to začne bolet tak nepokračuj. Promazávej tak 3-4krát denně. Nepočítej s tím, že to půjde hned za týden, počítej i s měsícem.

Pokud nepomůže pravidelné mazání, zkus zajít za svým praktickým lékařem, ten by ti měl poradit, jak jde předkožku řešit jinak.

Doufám, že moje odpověď ti stačí. Pokud se chceš ještě na něco zeptat, můžeš zase napsat do schránky na wc a nebo se pobavit s pracovníkem na klubu. Vše je samozřejmě anonymní, takže to nikde nevytroubíme.

Tak ať se daří.

čao

pvc (pvc klub)
18.10.2016 22:02

„Má ho malýho a je tlustej, ale miluju ho“

Odpověď:

Ahoj, píšeš, že „Má ho malýho a je tlustej, ale miluju ho“, ale nepíšeš, co tě zajímá, takže moc nevím, na co se ptáš. Možná ti jde o to, že se za to, jaký je, stydíš před svýma kamarádama a nedokážeš to překonat. Nebo jde o to, že jsi tomu klukovi ještě neřekla, že ho máš ráda, ale chtěla bys. Možná je to tak, že ho miluješ, ale trápí tě jeho vzhled a nevíš, zda s ním zůstat nebo to nějak řešit. Anebo jde o něco úplně jiného?

Pokud se za svého přítele, nebo případného přítele stydíš, je potřeba se zamyslet nad tím, z jakého důvodu to tak je. To, že je tlustý a má penis, jaký má, si myslíš ty, nebo si to myslí někdo jiný? Nejdůležitější je tvůj názor a to, jak to vnímáš ty. Pokud se tvůj přítel nelíbí tvým kamarádům, můžeš jim v klidu vysvětlit, že ho máš ráda a že by sis přála, aby tvé rozhodnutí být s ním, respektovali. Je to tvůj život. Pokud nebudou kamarádi schopni se vyrovnat s tím, s kým chodíš, je to jejich problém.

Další věc: je to na tobě, aby sis ujasnila, zda malý penis a tloušťka jsou věci, přes které se přeneseš, anebo naopak věci, které ti budou stále vadit, anebo budou vadit více. Uvidíš časem. Pokud ti ty věci vadí už teď, můžeš si zkusit s přítelem promluvit – říct mu, co ti vadí. Samozřejmě je potřeba být v takových situacích opatrný a říct to srozumitelně, ale jemně, aby z toho nebyl zbytečně rozhozený (kdybys potřebovala podrobnější info o tom, jak s lidmi mluvit o nepříjemných věcech, zeptej se pracovníků, anebo napiš další dotaz). Navíc se vším, co není ok, se dá něco dělat – postavu lze změnit cvičením a stravou, velikost penisu nemusí být důležitá, pokud to s ním a s tebou kluk umí. A co hlavně: láska hory přenáší ;-)

Taky je důležité si ujasnit, zda by nějakou změnu ve vzhledu chtěl i sám přítel, anebo je to jen tvé přání. Pokud by on sám nechtěl, chceš ho nutit? Pokud to jsou věci, přes které se nejsi schopna přenést, pouvažuj nad tím, zda i přesto chceš na vztahu zapracovat, zda  ti za to vztah stojí, zda ho opravdu miluješ.

Pokud je to o tom, že jsi překvapená, že se ti může líbit i kluk, který je takový, jak ho popisuješ, tak je to běžné. Nikde není psáno a dáno, do koho se můžeš a nemůžeš zamilovat. Láska není jen o vzhledu, který se stejně časem změní, ale tvoje láska nemusí. Buď sama sebou.

Pokud jde o to, vyjádřit své pocity, může to být pro tebe stresující, nepříjemné, nebo se můžeš bát, jak zareaguje. Dříve, než se rozhodneš mu své pocity sdělit, můžeš si naplánovat, co mu povíš. Můžeš si to zkusit před zrcadlem, nebo kamarádkou. Taky je dobré si rozmyslet, zda s ním chceš mluvit osobně, nebo mu to napsat. Pokud mu to budeš říkat osobně, je dobré vyhradit si na to čas a klidné místo, a abyste byli spolu vy dva a ne celá parta. Navíc můžeš hned vidět jeho reakci, jak se tváří a okamžitě zjistit, jak to s tebou má on. Pokud mu napíšeš, co cítíš (například přes facebook), může to být pro tebe pocitově bezpečnější, ale on si může dát na čas, nemusí si zprávy všimnout, může to ukázat kamarádům, odpovědět ve srandě... Anebo to můžeš udělat podle sebe úplně jinak – napsat dopis, zavolat....  Takže je na tobě, co ti přijde jako vhodný způsob. Pokud se rozhodneš mu své pocity sdělit, alespoň budeš vědět, na čem jsi.
 
Snad ses něco, cos chtěla, dověděla, pokud ne, neváhej a piš – a neostýchej se být více přesná a zeptat se o co přesně ti jde ;-)
Držíme palce...

pvc (pvc klub)

10.10.2016 21:39

Píše, že je zvláštní, ví že ho miluju. Nechce jít ven, co mám dělat, co mu napsat? Díky Moc

 Odpověď:

            Ahojky neznámá. Rozumím tomu dobře, že miluješ kluka, ale nevíš jak to má on s tebou? Píšeš, že s tebou nechce ven, může to být z různých důvodů. Kluk si nemusí být sám sebou jistý, nebo si není jistý tím, co cítí k tobě, může mít úplně jiné důvody.

            Bylo by fajn si najít chvíli, kdy s ním budeš moct být o samotě a pokusit se ho zeptat, vyjasnit ci, co k tobě cítí, jak to s tebou má. Pokud by bylo pro tebe těžké se ho zeptat osobně, vždy máš možnost mu napsat, ať už klasický dopis, nebo na FB, mail, sms..

            Mohla by ses pokusit o něm zjistit co nejvíc informací, co ho baví, co má rád a zkusit naplánovat nějaký společný program. Ideálně tak, aby se líbil vám oběma– příklad: ukážete si vzájemně svá oblíbená místa, zajdete na koncert/čoch, zajdete do kina, půjdete si zasportovat, zajdete na legál, atd – podle toho, co máte oba rádi, co vás baví, o co se zajímáte. Můžete se pak bavit o svých oblíbených místech, o fajn zážitcích, o tom, co děláte rádi ve volném čase, jaké máte rádi sporty, jaké máte rádi filmy, hudbu, kam byste se chtěli někdy v budoucnu podívat, co byste chtěli zažít. Není úplně OK třeba předstírat, že miluješ fotbal, když jsi na něm nikdy nebyla, nejvíc zapůsobí přirozenost.

            Pokud se kluk nevyjádří hned, bylo by dobré mu nechat prostor, aby si vše mohl rozmyslet.

 - konkrétní příklad oslovení: „ahoj Viktore, můžu s tebou chvíli mluvit o samotě? Víš, ráda bych tě víc poznala, vím že posloucháš Separa, co kdybychom zašli na koncert tuhle sobotu? Pokud si to potřebuješ rozmyslet, tak v pohodě. Jen mi dej prosím vědět do zítra kvůli lístkům. Dík a měj se“       

            Můžeš se ale i připravit na to, že to s ním nevyjde. Nebudeš potom budit dojem, že to bez něj nezvládneš a to často partnerovi imponuje (může ho to přitahovat). Skus si naplánovat, co bys v takovém případě konkrétně dělala, co by ti pomohlo (například: s kým bych byla, jaký sport bych mohla vyzkoušet a podobně). Je dobré uvědomovat si vlastní kvality (vlastnosti, schopnosti), budeš si potom sama sebou víc jistější, což se každému hodí.

            Přeju ti, ať vše vyjde podle tvých představ, a když ne, tak to zvládni v pohodě.   Kdyby sis chtěla popovídat nebo měla další dotazy, klidně zase napiš.  

pvc (pvc klub)
5.10.2016 20:30

Co mám dělat, když mě holka využívá a já ji miluju.

Odpověď:

Ahoj,

píšeš, že máš divnou zkušenost s holkou a máš ji rád.

Asi tě štve, že tě využívá. Nepíšeš konkrétně jak to vypadá. Třeba například máš pocit, že je s tebou jenom kvůli penězům, když něco potřebuje atd.

Tak jak to popisuješ to vypadá na lásku jen z jedné strany. Věřím, že tě tahle situace mrzí, štve, nevíš co s tím.

Měl by ses zeptat sám sebe, kdo je pro tebe důležitější – jestli holka, která se k tobě má, jen když něco chce a nebo ty SÁM.

Z tvého dotazu nevyčtu, jestli spolu chodíte nebo ne. Pokud spolu jste ve vztahu, bylo by dobré jí to říct, dát najevo, že tě tahle situace štve. Zkus najít chvíli, kdy budete spolu jen vy dva. Popiš jí konkrétní situaci, kdy tě podle tebe využila a řekni, co ti konkrétně na tom vadilo. Případně zkus navrhnout, jak se mohla zachovat příště, aby to pro tebe bylo OK. Zároveň jí řekni, že ji máš rád a chtěl bys, aby to pro oba bylo fajn. Uvidíš, jestli to pobere nebo ne. Důležité je, aby věděla, co tě štve, pokud to neřekneš, tak s tím ani nemůžete nic dělat.

Jestli spolu nechodíte, záleží na tobě, jestli v tom chceš pokračovat (v kamarádství). Pokud ne – zkus se přestat s tou holkou vídat nebo to nějak omezit. Nemusíš si ji hned odhlásit z přátel na FB, ale zkus trávit čas bez ní, s kámošema atd. Víc času bez ní, ti pomůže na ni přestat myslet nebo se „odmilovat“. Nebude to samozřejmě hned. Chce to čas. Důležité je si říct, že ty máš na víc, než abys byl s někým, kdo tě využívá.

Doufám, že ti moje odpověď aspoň v něčem pomohla. Kdybys potřeboval ještě něco pořešit klidně znovu napiš nebo si o tom můžeš pokecat s nějakým pracovníkem na klubu. Od toho tady jsme.

Přeju ti abys našel někoho, s kým ti bude dobře!!!

Zdarec

pvc (pvc klub)
31.8.2015 15:09

Sem nadrženej, prosím o pomoc

Odpověď:

Čauec neznámý, píšeš, že máš pořád chut na sex a chtěl bys s tím nějak pomoct. Bohužel z dotazu nepoznám, kolik je ti let, ani to, jestli máš vztah s holkou a jestli už spolu spíte.

V první řadě bych tě chtěla uklidnit. To co prožíváš je úplně v pořádku. Tělo v průběhu puberty prochází velkými hormonálními změnami (může za to hormon testosteron). To znamená, že se člověk mění nejen po psychické, ale také po fyzické stránce. Teprve kolem pětadvaceti let dochází k ustálení hormonální hladiny. Množství testosteronu je sice stejně velké, ale tělo si už na něj zvyklo a tolik na něj nereaguje. Erekce (tj. ztopoření penisu) už jsou trochu víc pod kontrolou.

Pocity chuti na sex bez možnosti soulože můžeš samozřejmě řešit masturbací. Je to normální součást vývoje a vyjádřením sexuality. Výhodou je, že u masturbace nehrozí přenos pohlavních nemocí, nebo otěhotnění partnerky. Masturbace často není jen o sexu, ale pro hodně lidí je to prostředek k odstranění stresu, vyčištění hlavy, nebo uvolnění před spaním. Onanie může klukům v sexuálním životě pomoct, protože zjistí, co mají v sexu rádi.

Odpověď na otázku, jaká je „normální“ množství masturbace není. Pokud kluci masturbují několikrát denně a nemá to žádný negativní vliv na jejich život, tak je to v pořádku. Těžko se odhaduje kolikrát za den už je moc, jde o to, aby masturbace negativně neovlivňovala běžný život člověka – př. pokud někdo kvůli masturbaci musí odbíhat na záchod během práce, nebo školy – i několikrát za den, pokud zažívá pocity úzkosti, stresu, když nemá možnost „vyhonit si ho“, jakékoli další obtíže – bylo by dobrý, aby zašel za urologem, sexuologem, nebo praktickým lékařem.

Existují i rizika masturbace s pornem, pokud někdo masturbuje jen s pornem a hodně často (20x za den), tak možná stojí za to popřemýšlet, jestli mu to tak vyhovuje. Porno není realita, je fajn si uvědomit, že nezobrazuje sex v reálu – ten vypadá jinak. Rizikem pak můžou být problémy v reálných vztazích.

Dalším rizikem může být taky velmi častá nebo drsná masturbace, která může vést k podráždění kůže, výjimečně může dojít k k prasktnutí topořivých tělísek (při násilném ohnutí ztopořeného penisu), tzv. zlomenina penisu.

Samozřejmě je taky možné, že máš partneku a spíte spolu. V tom případě je to taky hodně o komunikaci ve vztahu, někdy je těžké tzv. „sladit“ chuť na sex obou partnerů. Někdy může být příčina únava, stres, nemoc, obecně platí pravidlo, že by partner, který má větší potřebu sexu měl vyjít vstříc partnerovi, který chuť zrovna nemá.

Protože nevím kolik je ti let, chci jen upozornit, že sex pod 15let je trestný, a to včetně orálního sexu, análního sexu (tzn. sexu do konečníku)

A na závěr, sexu zdar, bezpečnému zvláště (tj. kondom to jistí), pokud sex možný není, jistí to masturbace..

Kdyby ses chtěl ještě na cokoli zeptat, neváhej znova napsat, nebo se zeptat pracovníků PVC, rádi odpoví...

pokud možno pohodový září atd...

pvc (pvc klub)

31.8.2015 15:02

Ahoj, mám takovej větší problém! Když po mě nějakej kluk chce něco víc, tak většinou dokážu si stát za svým, že to nechci, ale bojím se, že se zas nedokážu ubránit a stane se něco víc, ikdyž to nechci.. Co mám dělat, aby se to nestalo?

Odpověď:

Ahojky,

je víc možností, jak tvůj dotaz chápat. Může se jednat o to, že se bojíš, že nedokážeš odmítnout kluka ve vztahu (když chce sex a ty ještě ne), nebo může jít třeba o kluka na zábavě, který je dotěrný, nebo dokonce o někoho, kdo by ti chtěl fyzicky ublížit.

Co se týče odmítnutí kluka ve vztahu, když ještě nechceš sex, tak je to hodně o komunikaci. Můžeš si v klidu s přítelem promluvit a říct mu, proč chceš ještě počkat a utvrdit ho v tom, že ho máš ráda, jen potřebuješ víc času. Pokud by stále tlačil, asi není úplně ten pravý – ve vztahu je důležitá vzájemná úcta a respekt.

Pokud jde o odmítnutí kluka třeba na zábavě, tam to může být komplikovanější. Takové prostředí vybízí k jednorázovým úletům, často jsou holky i kluci tzv. "na lovu". K tomu přispívá i zvýšená konzumace alkoholu, jdou špatně přečíst "signály", nepoznáš, kdo flirtuje, kdo hledá mazlení, kdo sex, kdo vztah... Pokud bys měla problém se ubránit nátlaku ze strany kluka na zábavě, rozmysli si toto:

 • ujasni si ty sama, co vlastně chceš, jestli večer s přáteli, nebo výše zmíněný flirt, sex, vztah..

 • pokud nechceš tělesné dotyky, nenech se nutit, stůj si za svým, je to tvé tělo a tvé rozhodnutí

 • pokud uvažuješ o sexu na jednu noc, vždy měj u sebe kondom, chráníš sebe před otěhotněním a přenosem pohlavních nemocí

 • omez užívání alkoholu, marihuany, nebo si alespoň urči hranici, kdy si myslíš, že jsi ještě v pohodě

 • nenech se zvát na drink nebo pivo, ikdyž je to zdarma, může to být ze strany kluka forma nátlaku ("když jse mti koupil pití, ty mi něco dlužíš")

 • hlídej si své pití, ať ti do něj nemůže hodit nějaké léky, které by tě mohly utlumit, nebo uspat

 • pohybuj se v partě přátel nebo s kamarádkou

 • pokud kluk naléhá, odmítni ho slušně, ale důrazně, např. :"nezlob se, ale najdi si někoho jiného..."

 • může fungovat asertivní NE – tzv. ohraná gramofonová deska, kdy si stále stojíš za svým a opakuješ odmítnutí, kluka to dřív nebo později přestane bavit

 • vyhni se situacím, kdy budeš sama, např. nechoď s klukem sama ven, nejezdi s ním autem, nenechej se doprovázet domů nebo na jinou zábavu, vyhýbej se opuštěným místům

Píšeš, že se bojíš, že se nedokážeš ubránit a stane se něco víc, i když to nechceš. Nevím, jestli to, co popisuješ nejsou obavy ze znásilnění. V tom případě nejlepší co můžeš udělat je, pokusit se mu předejít. To znamená nechodit do opuštěných míst (noční ulice, parky, nádraží) sama, nechodit sama běhat, nestopovat, nechodit z diskotéky sama, nenechat se doprovázet člověkem, kterého znáš jen chvíli. K některým pokusům o znásilnění dochází dokonce na akcích, kde se schází známí, někdy i příbuzní, v tom případě je to velmi obtížné, protože můžeš mít pocit, že tam všechny znáš, cítíš se tam v bezpečí V každém případě buď opatrná.

Pokud by tě zajímaly informace týkající se sebeobrany při znásilnění, doporučuji stránku

http://stopznasilneni.ecn.cz/, kde se dozvíš podrobnější informace.

Pokud bys ses chtěla ještě na něco zeptat, neváhej znova napsat, nebo se zeptat pracovníků PVC.

Fajn den.

pvc (pvc klub)
17.6.2015 12:41

Ahoj – chtěla jsem se zeptat. Píšu si s jedním borcem 2 měsíce a on furt slibuje, jak půjdem ven a nepřijede. A když, tak jen s kámošem. Posílá mi nahý fotky, takže si srandu nedělá a vím, že jsou jeho. Miluju ho. A už jsem se s ním o tom mluvila.

Odpověď:

Ahoj, tak teď moc nevím, na co se přesně ptáš. Vypadá to ale, že bys ráda věděla, co bys to mohla udělat, aby ses s ním viděla o samotě, jen ve dvou, bez jeho kamaráda. Jak píšeš, už ses s ním o tom bavila – bavila ses o tom, že bys byla ráda, kdybyste strávili čas jen vy dva spolu?

Bylo by fajn, pokud byste si vzájemně vyjasnili, co od sebe očekáváte. Abys mu v klidu napsala, nebo řekla, že ti záleží na tom, abyste trávili čas jen spolu a popovídali si více osobně, a požádala jej, zda byste se mohli vidět jen vy dva a co si o tvém nápadu on myslí. Taky by ses ho mohla zeptat na důvody, proč se s tebou nechce vidět o samotě.  Třeba ti své důvody vysvětlí, může toho mít hodně, anebo je stydlivý.

Další věc, co bys mohla zkusit je naplánovat program – někdy se totiž lidi obávají být s druhým člověkem o samotě proto, že neví, co by spolu dělali, o čem by si povídali. Pokud naplánuješ nějakou akci – příklad: ukážeš mu svoje oblíbené místo, půjdete na koncert/čoch, zajdete do kina, půjdete si zasportovat, zajdete na legál, atd – podle toho, co máš ráda, co tě baví a co baví a zajímá jeho. Můžete se pak bavit o svých oblíbených místech, o fajn zážitcích, o tom, co děláte rádi ve volném čase, jaké máte rádi sporty, jaké máte rádi filmy, hudbu, kam byste se chtěli někdy v budoucnu podívat, co byste chtěli zažít.

Taky je dobré, pokud se člověk dokáže uvolnit a cítit se vedle druhého člověka pohodově – to pak přichází témata samy. Anebo bys mohla zajet ty za ním, pokud byste se dohodli a tobě by to nevadilo a jemu taky ne. Případně se potkat někde na půli cesty.

Taky se můžeš zeptat i jeho, jak by si setkání představoval, co by chtěl dělat on, co ho baví. A pak si společně dohodnout, co budete dělat.

Pokud už jsi všechny vyjmenované způsoby zkoušela a nedopadlo to, tak zřejmě potřebuje čas, aby si to srovnal. Dej mu prostor a můžeš mu navrhnout, abyste se viděli v létě.


Bohužel nevím, kolik ti je let, a ani tomu klukovi, takže pokud se tě to netýká, tak to ber jen jako informaci.

Pokud je jednomu z páru méně než 18 let a dostává od svého staršího partnera nahé fotografie (nahé znamená, že jsou vyfocené i pohlavní orgány), může se jednat o trestný čin – narušování mravní výchovy dítěte.

Kdyby to bylo naopak – člověk, kterému je méně než 18let, například 14 letá dívka, která posílá své nahé fotky (prsa anebo pohlavní orgány, nebo vše) někomu staršímu 18-ti let, tak by se jednalo o trestný čin šíření dětské pornografie.

Pokud je oběma méně než patnáct let, tak je to problematické, protože lze i v takovémto případě člověka obvinit z šíření dětské pornografie, ale to by bylo nadnesené.

Pokud je vám více, než 18 let, můžete si vzájemně posílat nahé foto. Problém by byl, pokud by jeden nebo oba lidé posílali dále foto, které dostali – šířili by nahé fotky – to by se opět dalo považovat za pomluvu, porušení soukromí anebo porušení autorského zákona.

Takže posílání hambatých fotek není zase taková sranda. Můžeš se sama přesvědčit na internetových stránkách sexting.cz, v sekci sexting a právo.   

Přeji hodně zdaru!

Kdyby sis chtěla popovídat nebo měla další dotazy, klidně zase napiš.

pvc (pvc klub)
10.6.2015 0:06

Jak uspokojit holku dobře?

Odpověď:

Nazdar,

Je dobře, že se zajímáš o to, jak holku uspokojit a že chceš aby s tebou tvá holka byla šťastná a spokojená.

Uspokojení partnerky často řeší chlapi jakéhokoliv věku i jakékoliv míry sexuálních zkušeností. Každý partner chce svou partnerku uspokojit, i když to někdy není možné, tak jak by si to oba představovali. O tom však píšu níže.

Ženy mají citlivých míst více než muži /ňadra,uši, krk, zadek, vnitřní strana stehen, paže..../, což je velké výhoda, protože můžeš hledat na více místech jejího těla. 

Část dívek i žen s milováním bez orgasmu často žije, přesto je pro ně sex příjemný a mají ho rádi, už třeba kvůli tomu, že přivedou k orgasmu svého partnera a celé milování se jim líbí a užívají si ho i když orgasmu nedosáhnou. 

Některým holkám jde třeba o společně prožitou hezkou chvíli – procházka, kino, večeře. Prostě je to o povídání si, pomalém sbližování, jemnosti ...  a až na konci může a nebo nemusí přijít sex a možná i orgasmus.

Náladu na milování totiž ovlivňuje i to, co má právě v hlavě – pokud jste se pohádali, pokud má starosti, pokud nemá dostatek intimity /nevhodné místo/, tak to prostě holkám jde hůře. Je dobré se bavit o vzájemných náladách a pocitech.

Zajímej se o ní a její pocity, o to co prožívala, když jste nebyli spolu. 

Ptej se kde jsou Tvé doteky příjemné, jak a kde hladit. Buď trpělivý, pozorný. Ptej se, zjišťuj, pozoruj co se jí líbí a co jí nevyhovuje. A to i o vašem vztahu co je fajn a nebo co jednomu z vás vadí o budoucnosti. Tímto povídáním o sobě a svém společném žití si otevřete cestu i k povídání o intimních věcech. Uspokojení holky je totiž pro každého kluka důležité o to víc, když holku miluje a chce s ní být.

Každá holka-žena je trochu jiná a má jiné představy i touhy. Mají rozdílné představy o sexu a i rozdílné erotogenní zony  /místa na těle, které jsou pro holku citlivá a vzrušující/

Pro některé je už jemný dotek na určitém místě velice vzrušující a některé potřebují delší hlazení a dráždění určitých partií déle. Tyto zóny jsou po celém lidském těle a u každého člověka mohou být trochu jinde. A kdo si myslí, že to jsou pouze pohlavní orgány, žije ve velkém omylu

Ženský orgasmus, je totiž zatím velká záhada i pro doktory a vědce.

Ženy prožívají dva druhy orgasmů. Tzv. venkovní – klitoriální a vnitřní – vaginální. Ale aby ho vždy dosáhly není jednoduché. Muži jsou totiž více vzrušivější a mají to tak dáno od přírody, aby byli schopni být připraveni kdykoliv oplodnit. Takže vzrušení u mužů je rychlejší, viditelnější a často i kratší.

Pokud Ti něco není jasné nebo Tě napadá na toto téma něco dalšího, můžeš se obrátit na pracovníky klubu, nebo si zase napsat dotaz. 

Přeji hodně milých chvil s Tvou milovanou

pvc (pvc klub)

9.6.2015 23:55

Když sem nadržená, je to normální dělat si to sama??!

Odpověď:

Čao,

jasně že je normální dělat si to sama. Není na tom vůbec nic divného. Takže neboj seš úplně normální. Jak už jsem tady jednou psala – je normální když si to dělají už děti ve školce. Takže v tvém věku je to naprosto v pořádku, nemusíš se za nic stydět. A navíc je fajn, když prozkoumáš své tělo a zjistíš co ti dělá dobře a co ne.

Takže měj se hezky a normálně si to dělej sama.

Pokud bys ještě něco potřebovala dej vědět, klidně napiš zase.

Zdarec

pvc (pvc klub)
9.6.2015 23:51

Proč mám chutě mrdat vždy, kdy ho vidím?!

Odpověď:

Zdarec milá neznámá,

díky za zajímavý dotaz. V otázce se ptáš, proč máš chuť dělat sex vždy, když ho vidíš. To, co se ve tvém těle odehrává při pohledu na něj, může ovlivnit více věcí. Může to být to, že se ti líbí a tělesně tě přitahuje, dále to mohou být emoce způsobené tím, že jsi zamilovaná, anebo taky to, v jaké fázi menstruačního cyklu právě jsi.

Pro zamilovanost je typická vášnivost a zvýšená erotičnost, přirozené vyvolání úžasných pocitů při kontaktu s milovanou osobou. V mozku se odehrávají různé chemické procesy, které mohou ovlivnit tvou sexuální touhu, např. dopamin, oxytocin, endorfiny. Tvé chování také výrazně ovlivní hormony, a to především testosteron, který s tělem i myslí čerstvě zamilovných dokáže pořádně zamávat.

A jakým způsobem může tvou sexuální touhu ovlivnit menstruační cyklus? Například během ovulace nastává okamžik, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku a uvolněné vajíčko začne pomalu sestupovat vejcovodem k děloze. Pokud se během této cesty setká se spermií, dojde k jeho oplodnění. Součet životnosti spermií v těle ženy a životnosti vajíčka se nazývá tzv. plodné období. Holky v plodné fázi svého cyklu cítí lépe než po zbytek měsíce. Samy sebe hodnotí jako atraktivnější. Během plodných dní je u nich totiž pozorováno, že se mění jejich tón hlasu, změní se jejich vůně a i prsa jsou v těchto dnech symetřičtější.

Menstruační cyklus způsobuje u holek prokazatelné změny jejich chování i vzhledu. Jednotlivé fáze cyklu odlišným způsobem ovlivňují nejen vnější rysy a osobnost, ale i její preference při výběru partnera. Je dokázáno, že se v době ovulace holkám mění i sexuální touha, je silnější než v ostatních fázích menstruačního cyklu.

Když to na závěr shrnu, to že cítíš sexuální touhu ve chvíli, kdy ho vidíš, je tedy přirozená reakce tvého těla.

A můžu se tě na něco zeptat taky já? Když máš chuť mrdat vždy, když ho vidíš, máš taky u sebe vždy kondom pro případ, že by to náhodou vyšlo :)? Když se spojí touha s příležitostí, bylo by fajn, kdybys měla jistotu, že jsi připravená a máš ochranu u sebe. Víš jak, štěstí přeje připraveným a kondom za pokec u nás na Pévku je jako vždy v nabídce :)..

V každém případě, pokud by tě zajímalo cokoli, od bezpečného sexu až po otázky, jak mít fajn partnerský vztah, jsme tu pro tebe.

Držím ti palce

pvc (pvc klub)
9.6.2015 23:46

Jak se kouří pero na perníku?

Odpověď:

Zdarec, jsou tři možnosti, jak tvou otázku chápat.

Za 1) na perníku je ten, komu je kouřeno

za 2) na perníku je ten, kdo kouří

za 3) na perníku jsou oba.

V každé situaci to samozřejmě pak bude vypadat jinak. V případě, že jeden z partnerů pod vlivem nebude, nemusí tomu druhému „stačit“ ve výkonu, sex bude v prožívání jiný. V případě, že budou oba, pak může být prožitek podobně intezivní, ale zůstává otázka, kdo ohlídá, aby penis nebyl do krve pokousaný :-)

Nejdřív napíšu něco málo o účincích a rizicích pervitinu, abys měl lepší přehled.

Pervitin má budivý efekt, zvyšuje aktivitu, sebevědomí, bdělost, způsobuje neklid, přehnanou hovornost a euforii.

Mezi rizika užívání patří úzkost, paranoia, halucinace, deprese, zvýšená kazivost zubů, onemocnění jater, srdce.

Uživatelé pervitinu zmiňují, že sex na pervitinu je silným zážitkem. Jen je potřeba, aby sis uvědomil, že ten kdo do takové akce půjde, podstupuje riziko. Riziko, že když to jednou zkusí na perníku, už pro něj sex „bez“ může být nuda. Když jednou zkusí, jak to chutná, může lehce sklouznout do psychické závislosti, trvalé touze po stejně silných prožitcích (pocitech uvolnění).

Pro bývalé uživatele pervitinu je často těžké najít funkční vztah, může se objevit problém se střídáním partnerů. Stále hledají někoho, s kým by byl sex aspoň trochu jako tehdy na perníku, ale nedaří se jim.

A ještě k bezpečnosti kouření, i při orálním sexu může dojít k přenosu pohlavních chorob. Kapavky, chlamydií, genitálních bradavic, genitálního oparu, vyjímečně přenosu HIV, zvyšuje se pravděpodobnost vzniku rakoviny úst a krku.

Napíšu několik zásad pro bezpečný orální sex:

nekouřit někomu, kdo má neléčený výtok nebo genitálie nevypadají zdravě

nekouřit někomu, kdo může mít HIV

nekouřit někomu, kdo má opar (včetně aftů v ústech)

kdo kouří, může použít kondom, pokud má problémy s jeho chutí, dají se sehnat s příchutí (ne vroubkované, můžou poranit ústa)

čištění zubů těsně před orálem může způsobit v dásních drobné trhlinky, díky nimž je vyšší riziko přenosu infekce

Takže tak. Kdyby ses chtěl na cokoli ještě doptat, nebo ti něco nebylo úplně jasné, napiš. Nebo se zeptej pracovníků na klubu.

Pohodovej den

pvc (pvc klub)

9.6.2015 23:16

Moje máma pozná, že nejsu pana? Na sestře to poznala!

Odpověď:

Ahoj,

ptáš se zda tvoje máma pozná, že už nejsi panna. Zároveň říkáš, že na ségře to poznala.

                Doufám, že tě uklidní to, že jediný kdo může říct, jestli jsi nebo nejsi panna je gynekolog, který tě vyšetří. Nikdo jiný to poznat nemůže. To, že nejsi panna se pozná jen podle toho, že máš protrženou panenskou blánu, která se nachází v pochvě. To, že máš protrženou panenskou blánu, pozná gynekolog při vyšetření. Nenapadá mě způsob, jak by to mohla poznat tvá máma. Jediný způsob jak může máma poznat, že nejsi panna je ten, že budeš těhotná.

Navíc to, že máš protrženou panenskou blánu ještě neznamená, že jsi s někým spala. Panenská blána se může protrhnout například při sportu, ani o tom nemusíš vědět. No a dokonce některé holky nemají panenskou blánu už od narození, prostě se jim nevytvoří.

Doufám, že tě odpověď uklidnila. Pokud budeš mít ještě nějaké dotazy, klidně zase napiš, nebo se můžeš zeptat pracovnic na klubu. Nemusíš se bát, nikdo se nedozví o čem se s pracovnicí bavíš.

Zdarec

pvc (pvc klub)
9.6.2015 23:11

G body holek i kluků

Odpověď:

Hola,

Jestli to správně chápu, zajímáš se o „G bod“ u holek a kluků. Nepíšeš co konkrétně tě k tomu zajímá, takže tady je info – o co vlastně jde, kde se „to“ nachází a jak to najítJ

G bod u holek

Je bod, který když se masíruje, dotýká se ho, tak způsobuje vzrušení. Takže mimo jiné místa, které holky vzrušují (krk, prsa, vnitřní strana stehen), existuje i tento bod G. Jde o nervovou tkáň, kterou má každá žena jinou velkou. Na obrázku vidíš, kde se tento bod nachází. Takže ho můžeš nahmatat prstem ve vagíně, jde o takovou uzlinku, která se dá nahmatat při vzrušení ženy.

Co by si měl vědět:

 • bod G najdeš líp pokud bude žena vzrušená. To znamená, že důležitá je předehra a mazlení.

 • bod G nehledej ve spěchu, při nějaké rychlovce, mohlo by to být pro partnerku i nepříjemné

 • pokud ti záleží na uspokojení partnerky, není to jen o tom, najít bod G. Nejdůležitější je komunikace (co se komu líbí, aby si věděl co ji vzrušuje). Taky počítej s tím, že holka se nevzruší tak rychle jako kluk, takže využij předehru a mazlení.

   

  G bod u kluků

  I kluci mají mimo běžně známé erotogenní zóny (penis, vnitřní strana stehen,…) svůj bod G. Na obrázku vidíš, kde se nachází. Jde o prostatu a dá se nahmatat přes konečník. Pro některé muže může být tato situace nepříjemná. Proto je možné zvolit jinou cestu, a to jemně masírovat místo mezi konečníkem a varlaty zvenku. Zase záleží na tom, jak je komu co příjemné. Proto by na vše měli být dva a mluvit spolu o tom, co se komu líbí a nelíbí.

   

  Doufám, že si z odpovědí spokojen, kdyby ti nebylo něco jasné nebo tě zajímalo ještě něco, napiš.

   

  Příjemné hledání

   

  Zdarec

pvc (pvc klub)
9.6.2015 23:03

Kluk co se mi líbí si píše s kámoškou (pusinky? Nevím, jestli je to správně, nemohla jsem tohle slovo přečíst) Co mám dělat?

Odpověď:

Čao,

píšeš, že kluk co se ti líbí, si píše s tvou kamoškou a ty nevíš co s tím.

Asi tě štve, že kluk, který se ti líbí věnuje čas tvé kámošce a je s ní v kontaktu.

Nevím, jestli ti to tvoje kámoška dělá naschvál nebo třeba o tom neví, že se ti líbí ten kluk a vadí ti, když si s ním píše. Bylo by fajn, pokud to kámoška neví, jí to říct.

Promluv si s ní někde o samotě, řekni jí, že se ti ten kluk líbí a trochu ti vadí, když si s ním píše. Takhle se aspoň kámoška dozví, že ti to vadí a třeba to přestane dělat.

Samozřejmě může nastat to, že ti kámoška řekne, že je to její kámoš a ona si s ním chce psát. V tom jí nemůžeš asi bránit. I tobě by možná vadilo, kdyby ti někdo říkal s kým si můžeš a nemůžeš psát, bavit se.

Hele, zkus si s ní o tom promluvit a probrat to, jak si to každá představuje, třeba přijdete na to co vyhovuje oběma.

Zkus jí říct: „mě vadí …… (že si píšeš s tím klukem)………, protože (se mi líbí). Bylo by pro tebe v poho kdyby sis s ním nepsala? Nevadilo by ti kdybych tě poprosila, ať si s ním nepíšeš?

Uvidíš jak to dopadne, kdyžtak můžeš znovu napsat, jak to proběhlo. A nebo si o tom můžeš pokecat osobně na klubu s pracovnicí

Tak ať se to podaří a si spokojená.

Držím palce aj na noháchJ

Zdarec

pvc (pvc klub)

9.6.2015 22:59

Co mám dělat, když mi furt smrdí vagína??? I když si ji umyju.

Odpověď:

Ahoj milá neznámá,

píšeš že tě trápí zápach. Snažíš se dodržovat hygienu, ale nedaří se toho zbavit. Co teda s tím??? Existuje spousta důvodů, co způsobuje zápach a co s tím.

Ženské tělo, stejně tak i naše pochva reaguje na spoustu různých věcí (jídlo, antikoncepce, hygiena atd.). Je běžné, že má žena výtok z pochvy lehce bílý, takový hlenovitý. Tento hlen a zápach spojený s ním je normální, ulehčuje sex a pomáhá dostat se spermiím k vajíčku. Je tedy normální, že se objevuje v období dospívání.

Něco je špatně, pokud je hlen nažloutlý nebo nazelenalý a pochva tě pálí nebo svědí a je to spojeno se silným zápachem. To může být třeba zánět. V tomto případě se nemusíš bát, zánět se dá léčit, stačí zajít za gynekoložkou a poradit se s ní.

Někdy může být zápach způsobený tím, co jíme nebo jaký sprchový gel používáme. Pokud tě trápí zápach, můžeš zkusit začat používat sprchový gel na intimní místa (např. Lactacyd), stojí kolem 100Kč a můžeš ho sehnat v lékárně nebo koupit přes internet.

Pokud nezabere umývat se intimními sprchovými gely, bylo by dobré, abys navštívila gynekoložku. Ta jediná tě vyšetří a může tedy zjistit, co je příčinou zápachu a jak by se ho dalo zbavit. Chápu, že můžeš mít z prohlídky na gyndě strach nebo ti to může být nepříjemné – hele ale všechny ženské tam jednou musí 

A nejseš první ani poslední kdo tenhle problém řeší!

Pokud ti něco není jasné nebo jsem neodpověděla dostatečně na tvou otázku, klidně se o tom, co tě zajímá můžeš pobavit s pracovnicemi na klubu. Můžem s tebou probrat další věci, které mohou způsobovat zápach, nebo se s tebou můžeme pobavit o tom, jak probíhá vyšetření na gyndě.

Hodně zdaru

pvc (pvc klub)
9.6.2015 22:56

Dotaz: proč je „určitá uživatelka“ taková kunda?

Odopvěď:


Každý jsme jiný a každý máme své představy o tom, co je ok chování a co už ok není. Jde o to, zkusit se naučit lidi kolem sebe tolerovat. Tolerance je o tom, že i když vám něco vadí, tak to zvládnete a překonáte to. Neexistuje člověk, kterého by všichni měli rádi a všem byl sympatický a naopak neexistuje člověk, který by měl všechny rád a všichni mu byli sympatičtí. S někým si prostě sedíme více a s někým méně. Je tady taky možnost si pokecat s tím člověkem, na kterém ti něco vadí.

Jak na ten pokec, ti u nás konkrétně rádi poradíme.


Takže přeji úspěšné pořešení toho, co ti vadí... kdyby něco, neváhej se zase ozvat.

Čau

pvc (pvc klub)
9.6.2015 22:50

Proč se mi každém směje za to, že sem dřív měla malé prsa a teď jsou velké. A stejně říkají, že jsou malé!

Odpověď:

Zdarec neznámá

píšeš, že se ti lidi smějou za to, že máš malé prsa, i když podle tebe jsou teď větší než dřív, ale stejně se ti smějou.

Nejseš určitě jediná holka, kterou tohle trápí. A věř tomu, že ti co se ti smějou nejsou taky dokonalý a taky se sebou nejsou úplně spokojení. Navíc celá tvoje postava je ve vývinu, takže i prsa ti můžou ještě růst a vyvíjet se, neboj nic není ztraceno. Znám případy, kdy holku trápilo to, že má malé prsa a ostatní se jí smáli a nakonec jí prsa narostli za dva roky o dvě čísla. Takže věř tomu, že se vše ještě změní. Stejně tak jsem se setkala s tím, že mé kámošce se zase posmívali na základce, že má moc velké prsa. No jo prostě vždycky se najde nějaká dylina, která nemá nic lepšího na práci než se někomu smát!

Chápu, že tě trápí to, že se ti posmívají. Mám nápad jak to řešit. Určitě už si slyšela o push-up podprsence. Takže pokud tě trápí velikost prsou, klidně si můžeš koupit podprsenku s vycpávkami. A nebo další způsob je lidi, kteří se ti smějou prostě ignorovat, nebo jim říct, že oni nejsou taky dokonalý.

Záleží na tobě jaké řešení si vybereš.

Něco pro tvé povzbuzení:

Velikost prsou se nerovná tomu, že budeš v životě spokojená.

Aneb jsou i úspěšné celebrity, které to dotáhli vysoko a prsa k tomu nepotřebovali

Čau

pvc (pvc klub)

9.6.2015 22:46

Přišla jsem o to ve 14ti. Miluju toho kluka, ale on se teď chová divně a nechce jít už ven a když tak přijde s kámošem. Co mám dělat?

Odpověď:

Ahojky,

píšeš, že miluješ kluka, se kterým to bylo poprvé a on se teď chová divně. Chápu to dobře, že máš pocit, že se změnil?

Těžko říct co se stalo, dokud si s ním nepromluvíš, nezeptáš se a on ti neodpoví. Zkus za ním zajít osobně a v klidu si s ním promluvit, zeptat se, jestli se mezi vámi něco změnilo. Pokud bys na osobní setkání neměla sílu, můžeš mu zkusit napsat na facebook, nebo mu napsat esemesku.

Důvodů proč se jeho chování změnilo může být mnoho, nemám dost informací k tomu, abych to mohla nějakým způsobem posoudit.  Taky se mohlo stát, že je kluk podobně zmatený v situaci, jako ty.

To se ale dozvíš, až si s ním o tom pokecáš.

Může se stát, že se s tebou nebude chtít setkat, nebude chtít nic řešit. Někdy to tak ve vztazích je. Což tě může zranit, může ti být z toho smutno, protože nevíš co jsi udělala, že se tak k tobě chová.

I když ti to teď nepřijde, věř, že pravou tvář člověka poznáš právě v těchto situacích – kdy je potřeba něco řešit, je nějaký problém atd. … uvidíš jak se chová a zda mu na tobě opravdu záleží.

Bylo by fajn si ujasnit, jak by se ten správný partner měl chovat, ještě před tím, než budeš mít sex. Jen tě chci informovat, že sex pod 15 není ok, protože je to nezákonné.

Doufám, že váš pokec se uskuteční a vše dopadne dobře.

Držím palce a neboj, nejseš na to sama, vždy si o tom můžeš pokecat s pracovníky na klubu nebo zas napsat.

Ahoooj

pvc (pvc klub)
9.6.2015 22:43

Jsem tlustá, ale nějak mi to moc nevadí! Ale chtěla bych zhubnout, ale vždy když si to řeknu tak se mi nějak nechce!

Odpověď:

Ahoj ahoj,

píšeš, že bys chtěla zhubnout, ale nějak se do toho nemůžeš dokopat.

Je fajn mít nějakou tu motivaci k tomu, abys začala. Můžeš si třeba udělat seznam, proč bys chtěla zhubnout. Nemusí to být slohovka, stačí třeba 5-10 věcí. Dobré je se každý den na seznam kouknout a uvědomit si proč chci shodit pár kilo.

Pokud i přes to nenajdeš motivaci zkus si udělat plán, jak zhubnout, který nebude tolik náročný. Rozhodně nedrž diety atd. To není pro tvé tělo zdravé. Dobré je dodržovat tyto věci, pokud chceš zhubnout:

 • jez po menších porcích, 5-7krát denně. To znamená jíst pravidelně, ne se nacpat na oběd a pak nic nejíst až do večera. Zkus si dát menší oběd a pak klidně za 2 hodiny svačinku (rohlík, sýr, ovoce, zelenina). Takže přes den by to mělo vypadat takto: snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře.

 • nehladov. Pokud máš hlad dej si něco menšího, co tě zasytí (jogurt+rohlík). To že nebudeš jíst není řešení. Je to právě naopak – pokud někdo drží diety a nejí, většinou pak o to víc přibere.

 • nepřejídej se navečer. Dej si třeba poslední jídlo kolem 19:00. Mělo by to být něco lehčího, aby to tělo zvládlo zpracovat (třeba 2 toasty, salát, ovoce, zelenina)

 • pořádně se nasnídej. Snídaně je nejdůležitější z celého dne. Je dobré si dát něco co tě zasytí. Třeba chleba, šunka, zelenina, ovoce, vajíčka.

 • zkus přes den cvičit. Nemusíš hned dělat 150 sklapovaček denně. Stačí se každý den projít na 30 – 60 minut. Častěji se hýbej, sedění u počítače není pohybJ

   

  Pokud bys přece jenom našla motivaci k hubnutí dej vědět a můžeme ti pomoc sestavit „zdraví plán“ jak zhubnout.

   

  PS: To jestli se sebou si spokojená není v kilech, je to v hlavě!

  Hubený člověk ≠ spokojený člověkJ

   

  Maj sa.

pvc (pvc klub)
9.6.2015 22:30

Stydím se před vlastním klukem ukazovat prsa. Asi se moc stydím. Nevím proč, je mi to trapné.

Odpověď:

Ahoj neznámá,

píšeš, že se stydíš před svým klukem ukazovat tvoje prsa. Chápu, že se chceš svému klukovi líbit a je to pro tebe důležité. Stejně tak to má asi většina holek. Je úplně normální, že se stydíš. Nejseš určitě jediná. Spousta lidí se stydí a je to úplně normální. Možná by ses mohla zamyslet nad tím proč se stydíš. Bojíš se, že tvému klukovi se nebudou líbit? Nejseš s nima spokojená jak vypadají? Nejsi zvyklá, že tě někdo vidí nahou? Na to musíš přijít ty.

Řešením stydlivosti rozhodně není to, že budeš dělat něco co je ti nepříjemné. Takže netlač to na silu. Pokud je ti to nepříjemné nedělej to.

Píšeš, že se moc stydíš. Zároveň cítím, že svou stydlivost chceš řešit. Neboj existuje řešení, jak to udělat tak, aby ses cítila v pohodě a zároveň odbourala tvou stydlivost.

Pár návrhů:

- zkus se zeptat svého kluka jestli se mu líbíš…..zkus se ho třeba zeptat co se mu na tobě líbí….možná zjistíš, že seš pro něj dokonalá a nemusíš se stydět.

- před svým klukem se hned nemusíš svlíkat. Můžete začít třeba tím, že se budete mazlit oblečení až pokud ti to bude příjemné, můžeš si sundat tričko. Nenech se do ničeho nutit.

- není kam spěchat s odhalováním se. Pokud je ti nepříjemné ukazovat prsa svému klukovi za světla, zkus jak se budeš cítit pokud je třeba ukážeš potmě. Pro spoustu lidí je lepší intimní věci (tedy i vysvlíkání) dělat potmě nebo v přítmí.

Vyzkoušej to, uvidíš který z návrhů, se ti bude hodit. Samozřejmě pokud bys to co tě trápí chtěla probrat osobně. Nemusíš mít strach a klidně to můžeš probrat v soukromí na klubu s pracovnicí( Helčou nebo Zuzkou). Nikdo tě nebude za nic soudit ani se ti smát, protože jde o normální věc a podle mě na tom není nic divného, že se stydíš. Všichni lidi se za něco někdy styděli!!!  

Pokud ti není něco jasné nebo se chceš ještě o něčem poradit klidně napiš.

Ať se ti daří.

Měj se

pvc (pvc klub)

9.6.2015 22:26

Ahoj … Proč mi rostou chlupy z pochvy?  Děkuji za odpověď!

Odpověď:

Ahoj neznámá,

ptáš se proč ti rostou chlupy z pochvy. Nevím jestli sis nespletla pojmy. Chloupky totiž nerostou z pochvy, ale rostou na vnějších stydkých pyscích před poševním vchodem (viz. obrázek). Chloupky v pochvě prostě nerostou. Jinak pokud tě zajímá proč ti rostou chloupky – je to úplně běžná věc a souvisí to s tvým dospíváním. Příroda to zařídila tak, že ženské tělo mezi 9.-17. rokem dospívá a stává se postupně schopným otěhotnět, mít děti. Chloupky jsou tedy jakýmsi signálem dospívání. Tělo dává najevo, že se mění a postupně je připraveno mít děti. Například holky mladší 10 let ještě běžně nemívají tohle ochlupení. Postupně se to ale mění. A například třeba v 16 letech už chloupky rostou i v místě podbřišku, na vnitřní straně stehen apod. Takže chloupky jsou znamením, že se stáváš (seš) ženskou

Takže nemáš se za co stydět a pokud ti chloupky vadí není problém je oholit!!!

Doufám, že ses dozvěděla cos potřebovala.

Pokud ne, můžeš zase napsat, nebo se obrátit na pracovníky klubu a probrat to osobně.

Čau 

pvc (pvc klub)
9.6.2015 22:22

Je normální si v 15ti uspokojovat klitoris?

Odpověď:

Hola,

ptáš se jestli je normální si to dělat v 15 letech. Neboj je to úplně normální, že zkoušíš co je ti příjemné a co se ti líbí. To, že poznáváš své tělo se ti bude určitě hodit, k tomu, že pak budeš vědět, jak tě partner/ka může uspokojit. A můžeš mu tak říct co se ti líbí, vzrušuje tě.

Takže se nemusíš za nic stydět, klidně pokračuj dál. Neboj si úplně normální a nejsi jedináJ

PS: Už děti ve školce se zkouší uspokojovat a je to normální i v jejich věku.

Tak přeju hezké chvilky.

Kdyby si měla ještě nějaký dotaz, tak sem s ním a nebo se můžeš zeptat osobně pracovnic na klubu.

pvc (pvc klub)
9.6.2015 22:20

Když mám krámy, strašně to bolí. Co s tím?

Odpověď:

Ahoj, vidím že řešíš to, co spoustu holek trápí každý měsíc, bolesti při menses.

Ty bolestivé stavy mohou být u každé holky úplně jiné, odlišné. Můžou to být jak slabé projevy, např. mírné napětí, změny nálady, únava, podráždění, nepatrné hmotnostní změny, citlivost na prsou, nadmutí břicha.. Bohužel můžeš cítit i silné křeče a bolesti v podbřišku, pocity na zvracení, migrény, průjmy, mdloby. . Tyto obtíže většinou nastupují 1 – 2 dny před menstruací a stupňují se v prvních 24 hodinách krvácení.

U mírnějších projevů ti můžou pomoct bylinkové čaje, které si můžeš koupit v lékárně (výborný je např. kontryhel obecný, existují i speciální směsi). Je důležité aby ses v těchto dnech snažila udržet v teple, pomoci mohou i teplé obklady na oblast břicha (termofor, nahřátý ručník, teplá sprcha).. Je to hodně individuální, některým holkám pomáhá i cvičení a sport (třeba jóga), pomoct ti může i úprava stravy s omezení příjmu cukrů, dostatečný pitný režim, tzn. 2 litry tekutin denně. Zkus sama vypozorovat, co ti přináší alespoň částečnou úlevu.

Ty ale v dotazu píšeš, že trpíš velkými bolestmi. Řešením může být užívání antikoncepce (pilulek), která dokáže účinně ovlivnit hladiny hormonů a tím snižuje bolestivost při krvácení. Nemá cenu se takhle dlouhodobě trápit, zajdi si za doktorkou/doktorem na gynekologii, jsou to profíci a poradí ti nejlíp (kontakty na nástěnce WC..).

Bohužel, každá zdravá holka si musí krvácení nějak protrpět, je to přirozená součást našeho života. Ale ta bolest, kterou prožíváš by tě v žádném případě neměla naprosto ochromovat, omezovat.

Budu ráda, když se ozveš, jak sis s tím vším poradila. Určitě dobře víš, že se o tom s námi z klubu můžeš kdykoli pobavit.

Ať je ti brzy líp..

pvc (pvc klub)

9.6.2015 22:16

V kolika je tak normální odpanit se? Jen sem zvědavá! Odpanila jsem se ve 13!

Odpověď:

Zdarec neznámá,

píšeš, že by tě zajímalo od kolika let je normální se odpanit. Zároveň píšeš, že si se odpanila ve 13 letech.

Každá z nás má trochu jinou panenskou blánu a některým holkám se panenská blána nevytvoří vůbec. Prostě nejsou panny už od narození. Taky je možné, že si holka protrhne panenskou blánu a ani o tom nemusí vědět (např. při sportu apod.). Takže přijít o panenskou blánu můžeš v podstatě od narození. Nemůžu tedy říct, v kolika letech je normální odpanit se.

Jiné to však je pokud se někdo snaží odpanit záměrně, ještě před tím, než bude mít první pohlavní styk. Některé holky chtějí přijít o panenskou blánu před prvním sexem, protože si myslí, že pro ně bude první sex pak lepší, bezbolestnější.  To, ale nemusí být pravda. Proč?

 • první sex je vždy o partnerovi, o tom, jak to s tebou umí. Pokud je k tobě něžnej a citlivej, můžeš takhle přijít o panenství a navíc tě to nemusí vůbec bolet a můžeš si to užít.

 • sex může být bolestivý, i když už nemáš panenskou blánu. Pokud máš partnera, kterej k tobě není pozorný, nezajímá ho zda se ti to líbí a je mu jedno jestli je ti to příjemné nebo ne.

 • no a hlavně pokud se někdo rozhodne odpanit sám, hrozí zde riziko zanesení infekce do vagíny, případně si můžeš způsobit jiné zranění tam uvnitř…..no a pak není určitě příjemné jít na gynekologii s tím, že ses zranila/zanesla si infekci při samoodpanění!!!

   

  Doufám, že jsem odpověděla na tvůj dotaz a uspokojila tvou zvědavostJ

  Pokud budeš mít nějaké další otázky klidně se zeptej zase a to buď do schránky nebo přímo pracovnic na klubu. Rozhovor může klidně proběhnou v soukromí druhé kontaktní místnosti.

   

  Měj se fajně.

pvc (pvc klub)
9.6.2015 22:11

Moje kámoška si pořád škrábe vagínu! Nemůže mít filcky?

Odpověď:

Hola,

píšeš, že máš obavu o kámošku, která si neustále škrábe „tam dole“. Ptáš se zda by nemohla mít filcky.

To, že se někdo škrábe na těchto místech , může mít spoustu důvodů.

Například:

 • pokud se dotyčná holí „tam dole“, postupně chloupky dorůstají a může to svědit, proto se může škrábat

 • kámoška může mít nějakou kvasinkovou infekci, která se projevuje právě svěděním pochvy, páchnoucím výtokem nažloutlé nebo nazelenalé barvy. V tomto případě by měla ihned navštívit gynekologa a nechat se vyšetřit. 

 • Může mít i filcky (muňky).

   

  Každopádně svědění vagíny a jejího okolí není normální věc, proto je vhodné navštívit gynekologa. Můžeš to kamarádce navrhnout – klidně nenápadně. Například, že si slyšela/četla, že pokud mají holky svědění tam dole, je dobrý zajít na gyndu. Že to není běžné a může jít o nějaké onemocnění.

   

  Co se týká filcek, nebo-li muněk

  Jde o veš muňku, která se zdržuje v ochlupení na lidském těle, tedy i v okolí vagíny.

  Jak ji poznat – jde o hnědé tečky, velikosti 1-1,5 mm, hnědé nebo černé barvy (jako klíště), které jsou přichyceny na chloupcích. Vešky se živí lidskou krví, takže v ochlupení můžeš vidět červené otoky, drobné ranky, stroupky.

  Jak se přenáší – nejčastěji se přenese používáním stejného ložního prádla, ručníku, používáním stejného spodního prádla a nebo pohlavním stykem.

   

  Pokud zjistíš, že jde o filcky nebo-li muňky ihned vyhledej lékaře.

   

  Bylo by fajn se s kámoškou o tom pobavit a doporučit jí návštěvu lékaře.

  Je fajn, že se o ni staráš.

   

  Kdyby ti něco nebylo jasné nebo si potřebovala ještě s něčím poradit klidně se obrať na pracovníky klubu nebo zase do schránky na dámském WC.

   

  Díky za dotaz.

  Ať se to podaří vyřešit. Držím palec

pvc (pvc klub)
9.6.2015 22:09

Ahoj, miluju ho, on to ví. Dřív jsme si psali a teď už mi neodepisuje.

Odpověď:

Čao,

píšeš, že se ti líbí jeden kluk, dokonce už ví, že ho máš ráda. Zároveň píšeš, že jste dřív byli v kontaktu a teď už v kontaktu nejste, protože ti už neodepisuje.

Asi tě to mrzí, seš možná naštvaná a zmatená. Taky nevíš, kde se stala chyba nebo co se děje, že ti už neodepisuje.

Těžko říct co se stalo, dokud si s ním nepromluvíš, nezeptáš se a on ti neodpoví. Pokud s tebou nekomunikuje přes zprávy, nezbývá ti než se ho zeptat osobně. Zajít za ním s tím, že si chceš promluvit nebo se jen zeptat, proč už ti neodepisuje.

Důvodů proč ti neodepisuje může být nekonečno – od toho, že mu nefunguje PC, mobil atd. až po to, že už se nechce kontaktovat.

To se ale dozvíš, až si s ním o tom pokecáš.

Může se stát, že se s tebou nebude chtít setkat, nebude chtít nic řešit. Někdy to tak ve vztazích je. Což tě může zranit, může ti být z toho smutno, protože nevíš co jsi udělala, že se tak k tobě chová.

Víš možná si neudělala vůbec nic špatně. On jen neumí mluvit o problémech a nebo je nechce řešit. Je pak na tobě, zda chceš s takovým člověkem být ve vztahu, v kontaktu.

I když ti to teď nepřijde, věř, že pravou tvář člověka poznáš právě v těchto situacích – kdy je potřeba něco řešit, je nějaký problém atd. … uvidíš jak se chová a zda mu na tobě opravdu záleží.

Doufám, že váš pokec se uskuteční a vše dopadne dobře.

Držím palce a neboj nejseš na to sama, vždy si o tom, můžeš pokecat s pracovníky na klubu nebo zas napsat do schránky na WC.

Ahoooj

pvc (pvc klub)

9.6.2015 22:06

Ahoj,

mám strach, že jsem v tom a mám strach se s tím někomu svěřit. Co mám dělat?

Odpověď:

Čau,

píšeš, že si myslíš, že si těhotná. Máš obavu to někomu říct a zároveň nevíš, jak to řešit dál.

Chápu, že máš obavu a pocit, že s tím nemůžeš nic dělat. Mám pro tebe návrh. Určitě nejseš první (ani poslední) holka, která chodí na klub a tuhle situaci s náma řeší. Je dobrý, si o tom promluvit, s někým kdo se v tom orientuje a ví co v takové situaci dělat. Můžeš to říct někomu z pracovníků/pracovnic klubu. Jsme tady pro tebe jako podpora v takových situacích. My máme povinnost zachovat mlčenlivost, takže se nemusíš bát, že bysme to někomu řekli, že by se to někdo od nás dozvěděl. Zároveň zde máme zdarma těhotenské testy, který si můžeš udělat. Můžeme taky probrat celou situaci a poradit ti, co bys dále mohla dělat. Nikdo tě nebude z ničeho obviňovat, ani tě do něčeho nutit. Vše si můžeš rozhodnout ty sama. Je pro nás důležité, aby ty ses cítila v pohodě a věděla, že celá situace se dá řešit. Můžeš kdykoli přijít za jakýmkoli pracovníkem/pracovnicí a říct, že si chceš promluvit v soukromí. Jsme tady pro tebe. Pokud by se ti to nechtělo řešit s nikým na klubu, klidně napiš znovu do schránky a můžu ti napsat co a jak bys mohla dělat dál.    

Takže neboj se a klidně dej vědět pracovníkovi/pracovnici na klubu.

Neboj vše se dá řešit i když to tak na první pohled nevypadá.

Zdarec

pvc (pvc klub)
9.6.2015 22:03

Chtěla jsem se zeptat na ten zdraví jídelníček. Šlo by ho sestavit i když nemám čas na pořádné jídlo, a ani tak moc peněz?

Odpověď:

Ahoj,

Uvažuješ o tom, že by si chtěla dodržovat zdravý jídelníček a chceš ho pomoc sestavit. Zároveň píšeš, že nemáš moc času na jídlo a nemůžeš moc utrácet za drahé zdravé věci. Neboj všechno jde udělat i levně.

V minulém dotazu ohledně hubnutí bylo uvedené info o tom jak můžeš fungovat v běžném životě zdravě a zhubnout bez nějakých šílených diet. Takže pokud chceš sestavit zdravý jídelníček, je důležité dodržovat tyto zásady:

 • pravidelně jíst – tím, že se někdo nacpe na oběd a pak celý den nejí, škodí svému tělu. A právě tento způsob stravování pak může způsobovat tloustnutí. Proto je dobré dodržovat systém: snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře. Bez toho to nepůjde.

 • pravidelně se hýbat – nemusíš nutně chodit do posilovny, důležité je abys měla každý den nějakou fyzickou námahu, např. 30-60min. procházka

  Takže pokud nebudeš dodržovat tohle, pak je jedno jestli budeš mít suprovej jídelníček nebo ne.

  Co se týká sestavení jídelníčku. Chápu, že ti doma ani ve škole asi nebudou vyvařovat speciální jídlo. Takže jez ve škole to, co budete mít na oběd. S tím asi nic nenadělámeJ Můžeš, ale ovlivnit to, co budeš jíst na svačiny a na snídaně. Mělo by jít vždycky o jídlo, ve kterém bude nějaká ta zelenina nebo ovoce, mléčné výrobky atd.

  Tady máš  možnosti co jíst + kolik to stojí(orientačně):

  -dva plátky celozrnného chleba, máslo, šunka……….cca 10Kč

  -jabko…………cca 8Kč

  -balení sýr plátkový……….12Kč

  -banán ……………cca 5Kč

  -jogurty…………….cca 7Kč

  Dále můžeš nakoupit papriku, hrušky, musli tyčinky, kukuřičné lupínky.

  Bohužel neznám tvé finanční možnosti, takže pokud máš o sestavení jídelníčku zájem, dej vědět pracovnici na klubu a můžeme ho sestavit osobně. Takhle je to docela těžké, když nevím jaké máš možnosti a jak moc můžeš doma ovlivnit to, co rodiče kupují za jídlo.

  Podle mě vždy jde sestavit jídelníček podle tvých možností, takže neváhej a dej vědět. Rádi s tebou vymyslíme jak zdravě fungovat.

  Zatím ahoj

pvc (pvc klub)
9.6.2015 22:01

Mám krámy co mám dělat ?

Odpověď:

Ahoj,

píšeš, že si nevíš rady, protože máš krámy.

Určitě víš, že v tom nejsi sama, každá ženská je na tom stejně. Každopádně neboj nevykrvácíšJ Je fajn během menstruace dodržovat nějakou tu hygienu. Pro tento případ máme na klubu tampóny i vložky, stačí požádat pracovnici/pracovníka. Neboj tyto potřeby ti vydáme v soukromí ne před ostatníma.

Pokud tě během menstruace trápí bolesti, křeče v podbřišku, je dobré si koupit čaj v lékárně a pít ho během menstruace. Stačí požádat lékárnici o čaj s meduňkou, měsíčkem zahradním nebo heřmánkem. Tyto bylinky minimalizují bolesti při menstruaci. Čaje stojí 30-50Kč.

Je dobré se taky během menstruace udržovat v teple, aby ti nebyla zima.

Tak ať to zvládneš a je ti líp.

V rámci možností se měj fajn

pvc (pvc klub)

9.6.2015 21:49

Co mám říct (nebo jak mám) říct klukovi, že ho miluju, ale stydím se

Odpověď:

Ahoj,

chápu, že se stydíš a je to úplně normální a asi každý tohle za svůj život řešil nejmíň jednou. Neboj nejseš v tom sama

Ale jak na to?

Nevím, jak dlouho se s tím klukem znáš, jestli je to kámoš nebo ho znáš jen od vidění. Každopádně je lepší ho nejdřív poznat, trávit s ním čas. Aspoň tak zjistíš jestli si rozumíte nebo si nemáte co říct. Takže než někomu vyznáš lásku je fajn s ním trávit čas, bavit se s ním, psát si s ním, chodit třeba v partě ven. Aspoň tak zjistíš zda i on se o tebe zajímá, je mu fajn když jste spolu atd. Pokud zjistíš, že je vám spolu dobře (máte si co říct, zasmějete se spolu, neignoruje tě, když spolu mluvíte, věnuje se ti) teprve tehdy začni přemýšlet o tom jak mu to říct.

A teď jak na to?

Je dobré mu říct osobní věc o samotě, můžeš to udělat nenápadně. Třeba jít spolu do kina, ven, na kofču. Prostě ne ať je u toho někdo další, který by ti do toho mohl zasáhnout a mohl tu chvíli pokazit. Nemusíš hned používat slovo miluju tě. Zkus to nenápadně, polehoučku. Něco ve stylu: „hele je mi s tebou fajn, dobře se s tebou kecá, je s tebou sranda…máš to taky tak?“ Zkus ho nechat na to reagovat. Třeba řekne, že mu je s tebou taky fajn a má to stejně jako ty. Uvidíš jak to bude probíhat. Můžeš mu taky dál říct, že k němu asi cítíš něco víc než ke kámošovi, že ho bereš jako něco víc než jen kámoše. Uvidíš co on na to. Pokud budeš mít pocit, že je z téhle zprávy potěšený, nebrání nic tomu, abys mu řekla, že ho máš ráda a líbí se ti. No a pak už je jen na vás zda to dále spolu dohromady nebo ne. Každopádně, ty takhle řekneš jak to máš a budeš čekat jak se k tomu vyjádří.

Takže nezapomeň je důležité na to nespěchat – zkuste se nejdřív poznat jako kámoši, ať si i on může přijít na to, že je mu s tebou dobře, cítí se s tebou fajn.

Samozřejmě někdy se těžko někomu vyznává láska z očí do očí, ale neboj jsou i jiné varianty. Pokud se necítíš na to, říct mu to do očí, zkus to napsat (vzkaz, dopis, FB). Jestli s tím chceš pomoc klidně napiš zase do schránky na dámském WC, nebo dej vědět některé z pracovnic na klubu, rádi ti s tím pomůžem. Chápu, že je to hodně osobní a stydíš se, ale neboj se za náma přijít, i my jsme holky a  podobnou situaci už jsme řešiliJ

Držím palce!!!!

pvc (pvc klub)
9.6.2015 21:44

Je mi 13 a ještě mám malý kozy! Co mám dělat?

Odpověď:

Hola,

píšeš, že tě trápí, že je ti 13 let a máš malé prsa.

No abych tě uklidnila, nejseš jediná holka, která řeší velikost prsou.

Každé z nás rostou prsa jinak rychle. Některá holka může mít velké prsa už ve 12 letech a některé narostou třeba až v šestnácti. Je to různé a nejde to nijak ovlivnit. Pokud tě tahle věc trápí, můžeš vyzkoušet tzv. podprsenky push-up, které zvětšují prsa.

Jinak pokud tě štve, že má někdo větší prsa než ty, můžu tě uklidnit, že to nemusí být žádná výhra. Čím větší má holka prsa, tím má taky větší šanci, že ji v dospělosti budou bolet záda nebo hlava. Větší prsa jsou totiž zátěž pro tělo, hlavně pro záda. Větší prsa taky mohou při pohybu víc bolet.

Takže neboj ve 13 letech se ti prsa teprve vyvíjí a za dva, tři roky, budou vypadat úplně jinak.

A navíc velikost „koz“ nesouvisí s tím, jak budeš v životě úspěšná, spokojená atd.

Pokud bys měla ještě nějaké dotazy, sem s nima, schránka a pracovnice jsou tady pro tebe

Hezké slunečné dny přeju

pvc (pvc klub)
9.6.2015 21:41

Co mám dělat když „chodím s klukem“ a ještě jsme se neviděli, protože on „nemá čas“ ?!

Odpověď:

Zdarec,

Píšeš, že chodíš s klukem, ale ještě jste neměli čas se potkat, protože on nemá čas.

Připadá mi, že seš trošku zklamaná a možná i naštvaná, že na tebe nemá čas. To chápu, asi sis to představovala jinak. Jde vidět, že ty by ses s ním chtěla vídat, ale ono to nejde.

Je dost  možné, že tvůj kluk ani neví, že ti to vadí. Možná mu přijde, že jste v kontaktu dost často a možná mu to tak vyhovuje.

No jak to řešit?

Nejjednodušší je se ozvat, říct co bys chtěla a jak by sis to představovala. Pokud jste v kontaktu např. přes FB nebo sms, bylo by fajn mu napsat, zeptat se, kdy by na tebe měl čas. Že by ses s ním chtěla vidět. Uvidíš, zda ti odpoví a domluvíte se na nějakej čas. Navrhni mu nějaké možnosti, např. kino, procházku, výlet.

Pokud nebude mít pořád čas, bylo by fajn mu napsat, že ti to takhle nevyhovuje a chtěla by ses s ním vídat osobně. Může ti samozřejmě odepsat, že to nepůjde. Pak je jen na tobě, zda ti tenhle způsob vztahu stačí. Pokud zjistíš, že bys chtěla jinak vztah, máš na to právo.

Důležité je problémy ve vztahu řešit, pokud ale druhá strana (tvůj kluk) nechce nic řešit, je na tobě, zda budeš ve vztahu pokračovat nebo ne.

Chápu, že je to složité.

Budu držet palce, ať vše dobře dopadne a si šťastná.

Pokud bys potřebovala ještě s něčím poradit, klidně zase napiš.

Ahoj

pvc (pvc klub)

9.6.2015 21:40

Rostou mi chlupy i ve vagíně. Co mám dělat?

Odpověď:

Ahoj,

ptáš se co máš dělat, když ti rostou chlupy ve vagíně.

Nevím jestli sis nespletla trochu pojmy. Na obrázku jde vidět kde všude je pochva/vagína.

Jak vidíš nachází se až uvnitř těla. Chloupky rostou pouze kolem vchodu do vagíny (na velkých stydkých pyscích), dále v okolí třísel a podbřišku. Nikdy jsem neslyšela, že by chloupky rostly ve vagíně. Pokud jsi, ale přesvědčená o tom, že ti chloupky rostou i ve vagíně navštiv raději gynekoložku a poraď se s ní.

Doufám, že jsem ti trošku pomohla. Pokud by ti nebylo něco jasné, nebo si se chtěla ještě na něco zeptat, klidně napiš.

Ahoooj

pvc (pvc klub)
9.6.2015 21:36

Ahojky!

Od kolika je normální si to dělat sama? A je to normální? Díky

Odpověď:

Hola drahá neznámá,

Ptáš se na věci kolem onanování/masturbace a jestli je to normální si to dělat.

Je běžné, že už děti kolem 5.roku se učí poznávat své tělo a zjišťují, co je jim příjemné. Není to tedy nic nenormálního, když už si to dělají tak malé děti. Ve tvém věku (počítám s tím, že je ti víc jak 13 let, když chodíš na naše WCJ ) jde tedy o naprosto přirozenou věc, kterou dělá spousta lidí. Stejně jako čištění zubů, koupání, dívání se na TV atd. Podle odborníků je masturbace/onanie přirozeným vyjádřením sexuality. Není se tedy za co stydět, když si to děláš nebo o tom uvažuješ.

Doufám, že sem zodpověděla to, na co si se ptala. Pokud se chceš ještě na něco doptat není problém zajít za pracovnicemi klubu a pobavit se o tom, co bys ještě chtěla vědět.

Přeju příjemné chvilky

pvc (pvc klub)
9.6.2015 21:34

Kdy už TO! Dostanu? Je mi 13.

Odpověď:

Ahoj ahoj,

už se nejspíš nemůžeš dočkat TOHO! (= první menstruace). Píšeš, že je ti 13 let. Asi se ti zdá, že už bys ji měla dostat. Připadá ti, že už bys první mense měla dávno mít?

Neboj, není kam spěchat. Tělo každé holky se vyvíjí po svém a není neobvyklé, že první mense dostane holka třeba až v 16 letech. Takže máš času dost a tvé tělo se vyvíjí normálně.

Je dobré sledovat signály tvého těla a na první mense se připravit.

Mezi signály, které se objevují zhruba rok před první menstruací patří:

 • zvětšují se ti prsa

 • začínají ti růst chloupky tam dole a v podpaží

 • máš bělavý výtok bez zápachu

  Takže pokud se ti děje tohle, není se čeho bát, stáváš se ženou a první menstruace by se měla dostavit v průběhu roku.

  Většina holek dostává první mense ve stejném věku jako jejich máma. Takže pokud chceš přesně vědět, v kolika letech by si mohla dostat první mense, zeptej se mámy.

  Je dobré se na mense připravit. Pokud ti začínají růst prsa, chloupky nebo máš bělavý výtok, nos u sebe vložku, aby tě první mense nepřekvapila. Před menstruací tě můžou bolet záda, spodní část břicha, hlava nebo můžeš mít zhoršenou náladu. Takže i to je signál, že mense možná dostaneš.

  Neboj se tvé tělo se vyvíjí normálně. Takže se určitě dočkáš „TOHO“.

  V případě že bys potřebovala ještě s něčím poradit na něco se zeptat, pracovnice klubu jsou tady pro tebe. A nebo je ti k dispozici schránka na dámském WC.

  PS: Na klubu jsou pro všechny holky zdarma tampóny a vložky, takže pokud bys potřebovala není problém, zeptej se pracovnic.

  Tak ať to vyjde a dočkáš se!

pvc (pvc klub)

9.6.2015 21:32

No a proč si musím měnit kalhotky každé ráno!

Odpověď:

Ahoj,

píšeš, že si musíš měnit kalhotky každý den. Nejsem si jistá, zda se ptáš, proč si musíš kalhotky měnit každý den. A nebo navazuješ na jiný dotaz, který je vyvěšený na dámském WC (např. problémy s výtokem apod.) Možná by bylo fajn, když tak napsat ještě do schránky, a upřesnit tvůj dotaz.

                Jinak pokud tě zajímá, proč si musíš kalhotky měnit každý den. No čoveče, je to kvůli hygieně. Každý člověk se každý den potí (a to i v zimě). No a spodní prádlo pot zachytává. Proto je fajn si měnit spodní prádlo každý den. Taky bys asi nechodila týden v zapoceném triku, i když by bylo na pohled úplně čisté.  

Doufám, že jsem odpověděla na tvou „otázku“. Pokud s odpovědí spokojená nejsi (není pro tebe dostatečná nebo srozumitelná), klidně napiš zase do schránky na dámském WC.

A nebo si s námi o tom můžeš pokecat osobně.

Tož tak.

pvc (pvc klub)
9.6.2015 21:30

Proč ze mě teče krev? Prosím poraďte my mám strachL

Odpověď:

Zdarec,

píšeš, že z tebe teče krev a nevíš si s tím rady, zároveň máš strach co se děje.

Vzhledem k tomu, že nepíšeš z kama z tebe krev teče, tak ti moc nemůžu pomoc. Nevím jestli ti teče krev z nosu, z prstu, z hlavy. Každopádně pokud jde o nějaký úraz máme tady lékárničku – náplasti a obvazy a můžem ti to ošetřit.

V případě, že ti teče krev „tam dole“, tak se jedná nejspíš o menstruaci, což je úplně normální. Neboj se nevykrvácíš! V tomto případě tady pro tebe máme tampóny nebo vložky zdarma. Stačí požádat někoho z pracovníků.

Jinak menstruace (krvácení „tam dole“) patří k dospívání, takže se neboj je to úplně normální věc a stává se to každé holce, vždy jednou za měsíc. A znamená to, že se stáváš ženou a můžeš už otěhotnět, pokud budeš mít sex bez ochrany (kondomu nebo antikoncepce).

Pokud budeš chtít vědět víc o menstruaci, klidně napiš nebo si o tom můžeš pokecat v soukromí s některou z pracovnic. Neboj jde o normální věc, takže se nemusíš bát, že se ti někdo bude smát.

Měj se

pvc (pvc klub)
9.6.2015 21:27

Jak mám, klukovi začít kouřit? :/

Odpověď:

Zdarec,

ptáš se, jak klukovi začít kouřit. Důležité je, abys to chtěla dělat ty sama. Pokud se na to necítíš. Nedělej to a nenech se k tomu nutit. Neboj nebudeš jediná ženská na světě, která prostě nekouří. Ty asi kluka taky nenutíš, aby ti ji lízal. Takže je rozhodnutí na každém jednotlivě. A není nic divného, že někomu se prostě nechce. Existuje spousta jiných způsobů, jak partnera uspokojitJ

Pokud víš, že kouřit chceš, je fajn pokud dodržíte nějakou tu hygienu před kouřením. Ideální je, kdyby se tvůj partner před tím umyl. Nikomu asi není příjemné strkat si to pusy něco co smrdíJ

Nemusíš hned začat kouřit, můžeš začat třeba mazlením i to je samozřejmě pro kluka vzrušující. Určitě si někdy měla zmrzlinu, takže je fajn zapojit i jazyk. Pokud ses rozhodla pro kouření není nutné si narvat celý penis až do krku, což není určitě příjemné. Zkus postupně penis zasouvat do pusy. Můžeš to třeba natrénovat s banánem. Sama tak zjistíš, jak moc si ho zasunout do pusy, co je pro tebe ještě ok a co už je moc. Kouření není o tom se z toho pozvracet nebo se zadávit. Pokud se rozhodneš ho kouřit nepoužívej zuby. Penis je orgán citlivý, není dobré ho dráždit zubama nebo do něj kousat.

Taky záleží na tobě jestli je ti příjemné, aby se ti kluk udělal do pusy. Opět platí nedělej to, co je ti nepříjemné, nenuť se do toho. Kouření můžeš brát jako předehru, takže můžeš kluka kouřením rozvášnit a potom si své vyvrcholení můžete užít společně. Takže můžeš kouřit a pokud je ti nepříjemné, že by se ti udělal do pusy, můžeš toho včas nechat a pokračovat společně navzájem.

Důležité taky je nezapomenout u kouření dýchat. Nosem to jde trochu hůř. Takže je fajn třeba chvíli kouřit a pak třeba zase chvíli jen mazlit. Zaleží na tobě.

Při kouření si můžeš taky pomáhat rukou a honit. To znamená, že kouření není jen o tom, že si ho strčíš do pusy.

Nejdůležitější je vědět, že ty si určuješ, co je ti příjemné, ty si určuješ tempo a to jak to bude probíhat.

PS: Každý kouří jinak, takže nikde není napsáno, co je a není špatně. Takže si to udělej podle toho, co je tobě příjemné a co tvému partnerovi.

Pokud bys měla ještě dotazy, klidně napiš.

Držím palce

pvc (pvc klub)

9.6.2015 21:24

Ahoj, je možné být těhotná, když už jsem měla 2x menstruaci?

Odpověď:

Ahoj, zkusím najít odpověď na otázku jestli můžeš být těhotná, když jsi měla už 2x menstruaci.

Můžeš být těhotná v případě, že jsi s klukem neměla chráněný styk, tzn. že jste nepoužili kondom ani nebereš antikoncepci. Můžeš být těhotná i v případě, kdy teď píšeš, že už jsi měla 2x měsíčky.. Třeba máš pocit, že tohle krvácení je slabší, ale to nemusí vůbec nic znamenat.

Pokud tomu ale dobře rozumím, Tebe v téhle chvíli nejvíc trápí právě nejistota. Chtěla bych Tě uklidnit, že každá situace se dá řešit a že v tom nemusíš být sama a můžeš si o tom, co Tě trápí s kterýmkoli z nás promluvit. Nebo se svěř komukoli, komu věříš a myslíš si, že Ti v této situaci bude umět pomoct.

V každém případě si udělej těhotenský text.. u nás je máme zdarma a určitě nemusíš mít strach, že by se někdo o tvých starostech dozvěděl od nás, my máme povinnost zachovat mlčenlivost.. Takže stačí jen přijít a zmínit se, že se chceš s námi pobavit o samotě.  Samozřejmě máš právo nevyužít naší podpory, pak doporučuju koupit si těhotenský test v lékárně nebo v některých drogerkách, ceny se pohybují od 20-200 Kč. Jestli Ti můžu poradit, dobře si pročti návod k použití, který je součástí každého balení testu. Pokud by i tento test dopadl negativně, úplnou jistotu Ti může poskytnout jen návštěva na gynekologii, kde Tě lékař/ka důkladně vyšetří. Kontakty na lékařky jsou na nástěnce WC, neboj se zavolat, domluvit se a přijít..

Věřím, že se tady v klubu cítíš bezpečně, takže se určitě neboj nám dát vědět. V každém případě držím palce.. A jsme tu pro Tebe

pvc (pvc klub)
9.6.2015 21:22

Jak se prstí?

Odpověď:

Milá neznámá,

Děkuju za dotaz. Zajímá tě jak prstit. No nejsi určitě jediná a je fajn, že chceš vědět jak na to.

Jde o jednu z technik jak uspokojit holku pomocí prstů. No a jak na to?

                Spousta lidí si myslí, že prstění je jen o tom „šoupnout“ prsty dovnitř a ven a to je celé. Jenže prstění je o uspokojování a tomu se musí věnovat čas. Jde to brát jako součást mazlení, takže hlavně ať to nebolí a dotyčná(ý) si to užívá. Před samotným prstěním je dobrý dodržet nějakou tu hygienu, takže prsty by měly být čisté a pokud možno ostříhané a vyčištěné nehty (aby nedošlo uvnitř ke zranění nebo k zanesení nějaké infekce).

                No a k samotnému prstění – mělo by začít mazlením prstů s klitorisem (=dámský vzrušivý bod, viz. obrázek) a jeho okolím. Není dobré hned vsunout prsty dovnitř, holka nemusí být vzrušená (tím pádem není pochva vlhká) a může být pro ni prstění nepříjemné. Poté, co dojde ke vzrušení a jde vidět, že dotyčné se to líbí je dobré vsunout nejdřív jeden dva prsty dovnitř. Je lepší začít pomalu vsunovat a vysunovat prsty ven. Mělo by to být vždy pár vteřin. Ne žádná rychlovka. Pokud je pochva dostatečně vlhká a partnerce se to líbí je možné vsunout více prstů. Záleží na velikosti pochvy, každá je jiná. Fajn je sledovat vždy partnera/ku, jak se mu/jí co líbí. Někomu to vyhovuje rychleji a s míň prsty a jinému zas naopak.

                No a samozřejmě prstit se dá jak vagína, tak i anál. Každému je příjemné něco jiného, je dobré se vždy ujistit, že je to partnerovi/partnerce příjemné a nedělat nic násilím.

Můžeš taky použít lubrikační gel (pokud nejsou vagína nebo anál dostatečné vlhké)– aneb kdo maže, ten jede

Pokud by si měla ještě nějaký dotaz nebo nebylo něco jasné, klidně dej zase vědět. A nebo se zeptej pracovníků na klubu. Rádi ti odpoví.

Měj se fajně a hezké chvilky

pvc (pvc klub)
9.6.2015 21:16

Ahoj :-)

Co mám dělat, když můj partner flirtuje po FB s jinou holkou? (udělal to už podruhé)

Po prvé jsem mu odpustila. Díky za odpověď.

Odpověď:

Ahoj,

ptáš se na radu, co dělat, když tvůj kluk opakovaně flirtuje přes FB a tebe to hodně trápí. Chápu tvou situaci, kdy bylo už poprvé pro tebe těžké mu flirt odpustit a teď jsi v té situaci znovu. Bohužel nevím, jestli jste si o tom, co se stalo dokázali otevřeně promluvit. Je určitě důležité mu vysvětlit, jak se v této situaci cítíš, jak tě to trápí a zeptat se ho na to, proč to vlastně dělá.. Jestli je v tom vztahu nespokojený a proto „hledá“ jinde, nebo tě má rád a přesto si tímto způsobem jen zvedá sebevědomí..Vztah dvou lidí, co se mají rádi by přece měl být založený na respektu a ohleduplnosti..

Zkus mu vysvětlit, jak se cítíš, co ti jde hlavou v té chvíli, když se dozvíš, že to udělal znovu. Popřemýšlej, jestli je ve tvých silách přítelovo chování změnit, nebo jestli jsi dokonce ochotná tohle chování tolerovat dál. Protože si myslím, že ty ho změnit nedokážeš, dokud nebude chtít on sám. Popovídej si s ním o tom, že ho nechceš ztratit, ale že už nemáš sílu ty opakované flirty tiše překousávat.

Chápu, že je to pro tebe těžké, ale zkus si popovídat s někým, komu věříš. Promluv si s dobrou kamarádkou nebo si najdi někoho z nás a můžeme to spolu probrat.

V každém případě Ti držím pěsti

pvc (pvc klub)

9.6.2015 21:14

Co mám dělat, když mi furt smrdí vagína??? I když si ji umyju.

Odpověď:

Ahoj milá neznámá,

píšeš že tě trápí zápach. Snažíš se dodržovat hygienu, ale nedaří se toho zbavit. Co teda s tím??? Existuje spousta důvodů, co způsobuje zápach a co s tím.

Ženské tělo, stejně tak i naše pochva reaguje na spoustu různých věcí (jídlo, antikoncepce, hygiena atd.). Je běžné, že má žena výtok z pochvy lehce bílý, takový hlenovitý. Tento hlen a zápach spojený s ním je normální, ulehčuje sex a pomáhá dostat se spermiím k vajíčku. Je tedy normální, že se objevuje v období dospívání.

Něco je špatně, pokud je hlen nažloutlý nebo nazelenalý a pochva tě pálí nebo svědí a je to spojeno se silným zápachem. To může být třeba zánět. V tomto případě se nemusíš bát, zánět se dá léčit, stačí zajít za gynekoložkou a poradit se s ní.

Někdy může být zápach způsobený tím, co jíme nebo jaký sprchový gel používáme. Pokud tě trápí zápach, můžeš zkusit začat používat sprchový gel na intimní místa (např. Lactacyd), stojí kolem 100Kč a můžeš ho sehnat v lékárně nebo koupit přes internet.

Pokud nezabere umývat se intimními sprchovými gely, bylo by dobré, abys navštívila gynekoložku. Ta jediná tě vyšetří a může tedy zjistit, co je příčinou zápachu a jak by se ho dalo zbavit. Chápu, že můžeš mít z prohlídky na gyndě strach nebo ti to může být nepříjemné – hele ale všechny ženské tam jednou musí J

A nejseš první ani poslední kdo tenhle problém řeší!

Pokud ti něco není jasné nebo jsem neodpověděla dostatečně na tvou otázku, klidně se o tom, co tě zajímá můžeš pobavit s pracovnicemi na klubu. Můžem s tebou probrat další věci, které mohou způsobovat zápach, nebo se s tebou můžeme pobavit o tom, jak probíhá vyšetření na gyndě.

Hodně zdaru

pvc (pvc klub)
9.6.2015 21:12

Je normální se udělat v sexu za 2 minuty  ?

Odpověď:

Zdarec,

Tímto si prošel skoro každý chlap a spraví to čas a zkušenosti z dalších sexualních příležitostí. Takže nemusíš mít obavu.

Možné důvody předčasného „udělání se“ – do jedné minuty:

U mladých mužů to často bývá nedostatkem zkušeností v sexu. Prostě kdo začíná se sexem, je o mnohem dříve vzrušen a tím pádem se dříve udělá. Neboj se, tento problém se stává často hodně mužům a i těm zkušeným.

Podle lékařů předčasná ejakulace /výstřik semene/ je jako problém k řešení tehdy když k ejakulaci dochází dříve než 1 minutu po zasunutí penisu do pochvy. Což tedy znamená, že udělat se za 2 minuty po zásunu není nemoc.

Vážnější příčinou mohou být problémy fyziologického charakteru, tedy kupříkladu, vyšší citlivost tvého penisu, zkrácená uzdička či zánět prostaty. A toto je potřeba řešit u svého lékaře !!!

Jestliže tento problém bude trvat déle / třeba rok / a nebudeš cítit změnu k lepšímu bude nejvhodnější se svěřit svému doktorovi a ten ti na základě vyšetření určitě dokáže pomoci.

Pokud to však narušuje tvůj vztah s tvou holkou, nebo ti to prostě vadí, existují cviky, kterými můžeš své tělo trénovat.

1/ Cvičit zatínání svalstva mezi tvým pohlavím a konečníkem – svěrač močové trubice /přerušuješ čůrání/, svalstvo konečníku /když máš větry a potřebuješ to zadržet/ 

Toto cvičení můžeš trénovat kdykoliv i mimo močení. Neměl bys u toho zadržovat dech, ale pravidelně dýchat.

2/ Pomáhá i pravidelné běhání a plavání, kdy tyto svaly jsou zapojeny do pohybu.

3/ Výsledek můžeš očekávat během několika měsíců

Další info. o těchto cvicích si můžeš vygooglit na netu. Jmenují se Kegelovy cviky

Takže přeji mnoho zdaru a trpělivosti. Zlepšení se určitě dostaví. Pokud Tě zajímá o tomto tématu více, můžeš se obrátit na někoho z pracovníků PVC, nebo se můžeš zeptat přes krabičku zde na WC

Čau   

pvc (pvc klub)
9.6.2015 21:08

Ahoj

Seznámila jsem se přes net s jedním fajn klukem, kterej minulej rok vyšel z naší školy. No a teď chce jít se mnou ven a já se bojím toho, že to bude trapas a tak… Nevíš co mám dělat? Děkuji

Odpověď:

Zdarec neznámá,

píšeš, že se máš sejít s klukem, kterého znáš přes net a myslíš si, že by to mohl být trapas. Píšeš, že nevíš, co máš dělat. Nejspíš chceš, aby setkání dopadlo fajn. Záleží ti na tom.

No je důležité se na setkání připravit. Zkus zjistit o dotyčném, co nejvíc informací, pokud ho osobně vůbec neznáš. V dnešní době to myslím není problém, zkus třeba Facebook. Fajn by taky bylo zeptat se na toho kluka někoho, kdo ho zná a s kým se znáš i ty. Aspoň tak můžeš zjistit, co máte společného, co vás dohromady baví.

Pokud se uvidíte poprvé a do té doby jste se osobně nikdy nesetkali, je důležité zvolit příjemné místo pro oba. Zkus zjistit, kam by chtěl jít, případně co by chtěl dělat. Zvol takové místo, na kterém nebudete sami a bude pro tebe bezpečné. Nechci tím říct, že to bude nějaký nebezpečný člověk, který by ti měl ublížit. Jen je dobré se první o tom přesvědčit. Takže je fajn na první setkání zvolit třeba nějakou restauraci, kavárnu, jít prostě někam mezi lidi. Třeba se můžete jít projít do města atd. Prostě, abys byla v bezpečí.

No a k tomu, aby to nebyl trapas – tím, že budeš vědět, co ho baví, co dělá apod., budeš taky vědět o čem se s ním bavit. Opakuju, že je fajn najít nějaké společné téma – volný čas, filmy, hudba, sport, škola, kámoši atd. Je jasné že na prvním setkání budeš nervózní, stejně jako každý člověk, pokud chce zapůsobit. Je lepší být nervózní, než si na něco hrát a dělat, jak jsem strašně v poho, když nejsem. Důležité je nic nehrát.

Setkání naslepo, s člověkem, kterého neznáš osobně, je vždycky risk, buď to dopadne pohodě a nebo se taky může stát, že si nesednete. Je rozdíl se znát přes net a z očí do očí. Člověk v reálu působí jinak, než na facebooku. Takže i on může být nervózní, i když přes net působí suverénně.

Takže:

 • na nic si nehrej (když budeš nervózní, je to normální a je to lepší, než dělat, že se nic neděje)

 • měj témata, o kterých se s ním chceš bavit

 • uprav se tak, aby ses cítila pohodlně (neber si třeba legíny, pokud je nesnášíš; nedávej si lesk na rty, pokud ti to nesedí)

 • vyber veřejné místo na kterém se budeš cítit v pohodě, abys byla v bezpečí

 • přijď v čas na setkání, protože „kdo pozdě chodí, sám sobě škodí“

 • nekoukej při schůzce pořád na mobil, nedělá to dobrý dojem a vypadá to, jako by sis dotyčného nevšímala

 • nemluv jen ty, ale nech mluvit i kluka, dej mu prostor se vyjádřit

 • nenuť druhého, aby dělal, šel nebo se choval, tak jak nechce. To samé platí pro tebe, nedělej nic co nechceš

  Tak doufám, že to vyjde a nebude to trapas. Pokud budeš chtít o tom pokecat osobně není problém. Dej vědět pracovnicím/pracovníkovi na klubu.

  Držím palce

pvc (pvc klub)

9.6.2015 21:00

Co mám udělat, když je moje kámoška taková trapka? 

Odpověď:

Hola,

píšeš, že si nevíš rady se svojí kámoškou, která se podle tebe chová trapně……

No asi nejseš jediná kdo se s takou situací někdy setkal. Je fajn, že to chceš řešit. Asi ti není jedno, že se tak chová. Tím pádem ti na vašem kamarádství záleží.

Co s tím???

Nejlepší (tím nemyslím nejlehčí) je jí to říct. Protože dokud někdo neví, nemůže to změnit a bude se tak chovat dál. Ty můžeš být pravá kámoška v tom, že to své „drahé přítelkyni“ pomůžeš změnit.

Jak na to???

 • řekni kámošce, co konkrétně ti vadí (neříkej, že je trapná, ale řekni, že ti vadí,např. jak pomlouvá lidi apod. Čím konkrétnější budeš, tím líp to kamarádka pochopí)

 • neříkej jí, že je taková a taková, ale zaměř se na chování. Vadí ti chování ne člověk samotný.

 • řekni jí to, až budete o samotě a v klidu (není fajn říkat co ti vadí, před ostatníma, kámoška by se pak mohl cítit blbě)

 • nepoužívej vulgární nebo urážlivé slova, nadávky. Když budeš ty jednat s ní v klidu, líp to zase pobere.

 • dej najevo, že ji nechceš urazit, ale říkáš jí to proto, že to myslíš v dobrém.

 • dej jí prostor se k tomu taky vyjádřit (to ale neznamená že si budete skákat do řeči, nech ji mluvit pokud ti chce něco říct)

   Samozřejmě se může stát, že se kámoška urazí. Nebo že to nevezme v poho, to je bežné. Lidi nejsou moc zvyklí přijímat kritiku. Hodně záleží na tom, jak to podáš. Každopádně si myslím, že pokud jí to řekneš podle toho co tady píšu, mělo by to být OK a vaše kamarádství by se díky tomu nemělo podělat.

   Tak hodně zdaru, dej vědět jak to dopadlo!

  Držím pěsti…..aj na nohách

pvc (pvc klub)
9.6.2015 20:52

Proč mám pořád výtok, když ještě nemám pořádný kozy?

Odpověď:

Čao neznámá,

píšeš, že máš výtok a nemáš „pořádný kozy“.  Inu tyhle dvě věci se nedají srovnávat a nesouvisí spolu. Nechci to zlehčovat, ale je to jako bys srovnávala velikost očí a kvalitu zraku.

Jedna věc je, že máš výtok. Záleží jakej výtok. Pokud tě výtok pálí, svědí, je zapáchající nebo má nažloutlou či zelenou barvu, jedná se nejspíš o infekci a měla bys zajít ke gynekoložce, protože tenhle výtok se sám od sebe nevyléčí. Pokud je výtok jinej než popisuju výše, je to OK. Světlej výtok bez zápachu, bez svědění a pálení nebo řezání je normální a mají ho i ostatní ženy. Tento výtok zvlhčuje pochvu, chrání ji před infekcí, slouží jako lubrikant při sexu. Takže není se v tomto případě čeho bát.

Druhá věc je velikost „koz“ nebo-li prsouJ Velikost prsou posuzuje každý individuálně. Takže podle tebe malá prsa, můžou být pro někoho velká a naopak. Prsa se neustále vyvíjí, takže není třeba panikařit, že nemáš „pořádné kozy“. Vše se může změnit během jednoho roku. No a věř mi, že „pořádné kozy“ nejsou zrovna žádná výhra. Ženy takto vyvinuté trpí bolestí zad, hlavy a páteře. Samotné prsa je potom mohou bolet při obyčejném běhu nebo skákání.

V tomto případě teda není co závidětJ  

Velikost hrudníku radost v životě.

Řeš spíš tuhle rovnici:          ………………… ═ radost v životě

Doufám, že si se dozvěděla, co si chtěla vědět. Pokud budou nějaké další otázky klidně se zeptej pracovnic na klubu a nebo můžeš opět využít schránku na anonymní dotazy na dámském WCJ

Hodně zdaru při řešení rovnice !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pvc (pvc klub)
9.6.2015 20:50

Co to je když mě nejde vyslíknout žalud?

Odpověď:

Zdarec,

díky za tvou otázku. Doufám, že jsme se pochopili a ptáš se na to, co to znamená, když ti nejde stáhnout předkožka (=kůže, na penisu, která se přetahuje přes žalud).

Ano stává se to, takže nejseš jediný. Neboj pokud ti nejde „vyslíknout“ žalud dá se to řešit. Předkožka může být různě velká a elastická, takže může nastat i případ, že prostě nejde přetáhnout přes žalud. Vše se dá řešit u lékaře (jinak to prostě nejde). Samo se to nespraví. Proto by bylo fajn ho co nejdříve vyhledat. Konkrétně můžeš navštívit urologa, ten ti určitě poradí. Je to taky chlap, tak se nemusíš bát.

Urologové v Blansku:

Alois Hroza – poliklinika Blansko, Sadová 33, tel: 516 488 423

Rastislav Šušol – soukromá ordinace, K.H. Máchy 17, 516 527 870            

Urolog ti jistě navrhne, jak tvou záležitost řešit. Může se stát, že ti navrhne operaci, při které se předkožka odstraní. Nemusíš se bát operace není riziková, probíhá pod anestézií (=takže nic necítíš) a na funkci přirození nemá vliv. Fungovat ti bude stejně jako před operací.

Takže není se čeho bát, doktor ti určitě pomůže.

Důležité je vědět, že pokud ti ještě není 18 let doktora můžeš navštívit jen v doprovodu jednoho z rodičů. Podle zákona, to platí u všech lékařů, pokud ti ještě není osmnáct. 

Pokud ti není něco jasné nebo se chceš ještě na něco zeptat, můžeš opět napsat a nebo se zeptej pracovníka/pracovnic na pévku.

Přeju ti ať se vše brzo vyřeší.

Hola

pvc (pvc klub)

9.6.2015 20:47

Jedna moje kámoška nehorázně smrdí……Mám jí to říct?  Díky za odpověď.

Odpověď:

Zdarec,

píšeš, že kámoška zrovna nevoní, což ti asi vadí a nevíš jestli jí to máš říct nebo ne. Věřím, že tohle není lehká situace. Říct někomu, že smrdí není jednoduché. Hlavně se to může člověka dotknout a urazit ho to. Určitě je dobré být upřímná a kámošce to dát nějak najevo. Hodně záleží na tom, jak se celé věc podá.

Jde to několika způsoby, buď přímo nebo nepřímo:

Přímo:

 • zkus si sednout s kámoškou někde o samotě, kde vás nebude nikdo rušit. Řekni jí, že ti na ní záleží, takže si se rozhodla, že jí musíš říct, že někdy trochu smrdí. Ale že jí to neříkáš z toho důvodu, že jí chceš naštvat nebo urazit. Spíš chceš být k ní upřímná. Můžeš dát najevo, že ty bys byla taky ráda, kdybys nevoněla a ona ti to řekla. Můžete se zkusit domluvit, že pokud bude jedna nebo druhá smrdět, dáte si vědět. Není to nic nenormálního, když někdo občas smrdí

  Nepřímo:

 • kámoška nemusí vědět, že smrdí, takže jí to třeba můžeš nepřímo naznačit. Například k jejím narozkám, svátku nebo Vánocům jí můžeš koupit deodorant a říct, že ty ho taky používáš, že ti hezky voní, takže doufáš že se bude líbit i jí. Bude super pokud ho kámoška začne používat a bude vše vyřešeno.

 • můžeš s kámoškou zavést rozhovor na téma, jak to máš s hygienou a péčí o sebe. Tím jí nepřímo říct výhody toho když voní. A tak ji motivovat k tomu, aby voněla. Rozhovor můžeš začít třeba takhle: „Ty jo včera jsem po těláku dost smrděla, ještě že jsem měla po ruce deodorant, pak už jsem se cítila fajn. Stalo se ti to někdy? Co jsi dělala?“   nebo  „Hele koupila jsem si teď novou voňavku, chceš ji zkusit? Máš taky nějakou oblíbenou vůni?“   a nebo  „Hele je super, že na Pévku mají k dispozici deodorant, můžu se navonět a hned se cítím líp. Už si ho zkoušela?“

  Uvidíš, který způsob ti bude sedět. Pokud si nejsi jistá, jak to přesně kámošce říct (dát najevo), aby se neurazila, můžeš si o tom pokecat s pracovníky na klubu.

  Určitě je dobré to kamarádce dát najevo, ty bys taky ocenila upřímnost od kamarádů.

  Tak ať se to povede!!!!

  Hodně zdaru

pvc (pvc klub)
9.6.2015 20:43

Co mám dělat když se neumím kousat?

Odopvěď:

Milý neznámý, tvůj dotaz chápu tak, že bys rád věděl, jak se zlepšit v líbání. Záleží na tom, odkud víš, že neumíš „kousat“ – jestli si to myslíš proto, že ses ještě s nikým nelíbal, anebo jestli ti to řekl někdo, s kým ses líbal, anebo někdo jiný, kdo to o tobě vědět nemůže. Pokud to víš od někoho, s kým ses nelíbal, můžeš zjistit, jak se to dověděl a zda to je vůbec pravda. Jinak k tomu líbání - nikdo učený z nebe nespad. K tomu, aby se člověk naučil líbat, potřebuje trénink. Malé dítě taky neumí jezdit na kole, dokud se to nenaučí. Neboj se trénovat i sám se sebou. Můžeš použít svou levou ruku, spojit spičku ukazováčku se špičkem palce a utvořit prsty pomyslné rty. Případně můžeš palcem druhé ruky utvořit jazyk.

Obecně můžeš dodržovat při líbání s někým, kdo se ti líbí, pár následujících tipů:

mít „voňavou“ tlamku

neslintat – pravidelně polykat sliny

nesnažit se ze všech sil vcucnout druhého do své pusy

neotvírat pusu moc dokořán – stačí, když ji lehce pootevřeš

zavřít oči – ale záleží na tobě, co ti je příjemné

s jazykem opatrně – nestrkat druhému jazyk do úst příliš hluboko a příliš divoce

a co zuby: můžeš je použít a stisknout jimi velmi lehce horní nebo spodní ret, ale pozor na to, aby to nebylo moc silně.

co s rukama? Můžeš je položit například kolem pasu

Přesný návod ale na líbání není, jde o to, zkoušet to a nestresovat se, kvůli případnému trapasu. Spíše se zaměřit na to, co v daný moment cítíš a užít si to.
Jinak na internetu taky najdeš pár stránek, které ti můžou napovědět, jak to s líbáním je.

Tak hodně štěstí a zdaru.

pvc (pvc klub)
9.6.2015 20:34

Proč jste chlapi takoví hajzli!

Odpověď:

Nejspíš si narazila na chlapa co ti ublížil nebo tě zklamal. A seš na něj naštvaná. To se stává i naopak. Nejde říct, že všichni chlapi na světě jsou hajzli. Jde o to jaké si vybíráš.

Ale víš co??? Ty můžeš ovlivnit to, aby ti chlapi neubližovali.

Hele chodíš někdy nakupovat? Vybíráš si delší dobu, to co si chceš koupit a zvažuješ jestli to opravdu je přesně to co chceš? Koupíš si jen boty nebo oblečení, které se ti opravdu líbí? Nekupuješ to, čím si nejsi na stopro jistá.

Můžeš to samé udělat i s výběrem chlapů. Pokud chceš s někým být, chodit s ním, věřit mu, je dobré si před tím říct, jaká má být tvá drahá polovička, blízký člověk. Co od vztahu chceš, potřebuješ. Pokud si vztahem nebudeš jistá od začátku, budeš mít pochybnosti nebo ti bude třeba vadit jak se k tobě kluk chová, řekni si jestli je to opravdu ten pravej.

Koupila by sis něco, v čem se nebudeš cítit dobře???

Pokud v tom nemáš jasno klidně to prober s náma na klubu.

Budem rádi, když budeš spokojená

pvc (pvc klub)

9.6.2015 20:25

Jak se dělá francouzák?

Odpověď:

Hola hej neznámá,

ptáš se jak se líbat. Asi každý tohle někdy řešil. Takže neboj, nejsi v tom sama. Tady jsem pro tebe sepsala pár tipů jak na to. Líbání je hodně individuální věc, takže nejlepší rada je dělej co tě baví a je ti příjemné. Nedělej to, co je ti nepříjemné nebo se v tom necítíš OK. Je normální, že budeš nervózní.

→ Pokud se chystáš s někým líbat je fajn dodržovat nějakou tu hygienu. Takže je fajn mít pro každý případ u sebe žvýkačky. Pro lepší pocit je fajn nemít suché rty. Bohatě stačí si rty přetírat pravidelně jelením lůjem.

→ „Francouzák“ většinou začíná normální pusou na rty. Je dobrý potom trochu otevřít ústa (rozhodně NEOTVÍREJ pusu, jako kdybys zývala-to už je moc) a vysunout mírně jazyk. Rozhodně nezačínej tak, že vsuneš celý svůj jazyk druhému do pusy. Začni pomalu, poznávejte se navzájem jazykem. Někdy se stává, že se srazíte zubama, ale není to žádná hrůza. I to se děje. Není kam spěchat, líbání by mělo být pomalé a něžné, aby ses cítila OK.

→ Jak dlouho má líbání trvat? To záleží na tobě. Přestaň kdy budeš chtít. Nikde není napsáno, že nejlepší líbačka musí trvat několik minut.

→ Mít zavřené oči nebo ne? Co s rukama? Co když mám rovnátka? Neudusím se při líbání? Jestli chceš mít zavřené oči klidně měj, budeš se totiž líp soustředit na líbání. Pokud chceš mít otevřené oči, není v tom problém, dost lidí to tak dělá. Co s rukama? Je fajn zapojit do líbání i zbytek těla. Takže můžeš klidně svůj protějšek obejmout kolem pasu,hladit ho po zádech nebo krku, dotýkat se tváří, záleží na tobě, co se ti bude chtít. Všechno z toho je pro tvého partnera příjemné. Líbání s rovnátky? – není v tom problém, rovnátka by neměly být překážkou. Lidi, co rovnátka nosí, v líbání nevidí problém, v ničem jim nebrání. Jak dýchat při líbání? Nejlepší je dýchat nosem, protože pusou to v dané chvíli moc nejde. Takže nemusíš se bát, že se ti při líbání bude blbě dýchat.

Tak doufám, že teď už v tom máš trochu jasno. Kdyby ne klidně můžeš napsat, co tě ještě zajímá.

Přeju ať se „francouzák“ povede a baví tě. A neboj, všechno jde naučit a natrénovat

Tak hodně zdaru!!!!

pvc (pvc klub)